Ders Notları

Yaralanmaların, hafif yaralanma olup olmadığına karar verebilmek neden önemlidir?

4. Sınıf Trafik Güvenliği Yaralanmaların, hafif yaralanma olup olmadığına karar verebilmek neden önemlidir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yaralanmaların, hafif yaralanma olup olmadığına karar verebilmek neden önemlidir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Yaralanmaların, hafif yaralanma olup olmadığına karar verebilmek hastaneye gidilip gidilmeden atlatılabilmesine karar vermek için önemlidir. Eğer dışarıdan herhangi bir yaralanma görülmemesine rağmen iç kanama gibi durumlar olabilecek şekilde bir yaralanma varsa dikkatli olunmalı ve düşünerek karar verilmelidir.


Yaralanmaların, hafif yaralanma olup olmadığına karar verebilmek neden önemlidir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Bazı yaralanmalar iç organlara zarar verebilir , iç kanama gibi durumlara  sebep olabilir. Kırıkların bazıları ise hemen anlaşılamayabilir. İşin daha kötü duruma gitmemesi ve hemen müdahale edilerek daha kötü durumlardan korunmak için yaralanma anında sağlıklı düşünmek ve akıllıca karar vermek lazımdır. Yaralanmaların, hafif yaralanma olup olmadığına karar verebilmek işte bu yüzden önemlidir. Bazen hayati risk taşıyabilir. Bazende yaranın ilk müdahale ile daha kolay şekilde atlatılması varken daha kötü hale gelebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yaralanmaların hafif olup olmadığını anlamak için öncelikle karşımızdaki kazazedenin nasıl durumda olduğunu bilmeliyiz eğer bir açık değilse elbette ki bu büyük kazalardan ve ilk yardımın en büyüğünden sayılabilir Ayrıca eğer karşımızdaki kaza dedemin kanaması varsa veya ciddi sağlık sorunu ile karşı karşıya İsa ve ilkyardım bildiğimiz yoksa hemen 112 acil servisi aramalıyız yaralanmaların küçük olduğunu bilmek elbetteki hafif çizikler hafif bir aralar veya hafif şekilde çok şiddetli olmayan ağrılar örnek olarak verilebilir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.