Yaşadığınız yerin tarihi ve doğal güzellikleri hakkında neler biliyorsunuz? | Forum Sayfa Cevapları

Yaşadığınız yerin tarihi ve doğal güzellikleri hakkında neler biliyorsunuz?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Yaşadığınız yerin tarihi ve doğal güzellikleri hakkında neler biliyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yaşadığınız yerin tarihi ve doğal güzellikleri hakkında neler biliyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Yaşadığım yer ege bölgesinin ve Türkiye’nin en güzel şehirlerinden olan İzmir de yaşamaktayım. İzmir sıcak kanlı insanlarıyla, çevresel güzellikleri ve güneşi ile ilk çağdan günümüze kadar her zaman önemli şehirlerden olmuştur. İzmir’in batısında denizi, plajlar ve termal tesisleri ile Urla yarım adası uzanır.

Antik çağın en ünlü kentleri arasında yer alan efes Roma imparatorluğu döneminde dünyanın en büyük kentlerindendir. Tüm iyon kültürünün zenginliklerini bünyesinde barındırır.


Yaşadığınız yerin tarihi ve doğal güzellikleri hakkında neler biliyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :İzmir Türkiye’nin önemli şehirlerinden bir tanesidir. Tarihine bakıldığı zaman ilk çağlardan itibaren önemli şehirlerden bir tanesi olmuştur. İzmir saat kulesi Konak Meydanında bulunur. İzmir’in kalbi durumundadır. Saat kulesinin olduğu alanda 18.yy’dan kalma sekizgen mimarili konaklı yalı camii Kütahya Çinlileri ile bezenmiştir. İzmir akeoloji ve etnografya müze side vardır. Kemeraltı çarşısı, gezilmesi gereken ilk yerlerdendir.

Şehrin tarihi ve mimari öğeleri hanları, hamamları ve eski izmir evleri ile eski şehir dokusu hala üzerindedir.Kadife kale, tepeden İzmire bakan bir yerdir. Büyük iskender bir ağacın altomda bu noktada uyuduğu söylenmektedir. Pasaport iskelesi ve cumhuriyet meydanı, İzmir kordon boyu, tarihi asansör, Kıbrıs şehitleri caddesi bulunmaktadır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Yaşadığınız yerin tarihi ve doğal güzellikleri hakkında neler biliyorsunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!