4. Sınıf Sosyal Bilgiler

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 16-17-18-19 Cevapları Ferman Yayıncılık

4.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 16-17-18-19 Cevapları Ferman Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 4. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Yaşam Öyküm konusunun bulunduğu 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 16-17-18-19 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 16-17-18-19 Cevapları Ferman Yayıncılık

4.Sınıf Ferman Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 16-17-18-19. Sayfa Cevapları Yaşam Öyküm

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 16 Cevapları Ferman Yayıncılık

Hazırlanalım

Yaşadığınız önemli bir olayı anlatırken neden heyecanlanırsınız? Yaşamınızdaki hangi olaylar sizin için önemlidir? Fikirlerinizi söyleyiniz.
Cevap: Hayatıma etkisi olduğu için beni heyecanlandırır. Doğum günleri, okula başladığım zamanlar beni çok heyecanlandırır.

Aşağıda Elif arkadaşımızın kendi yaşam öyküsünü anlattığı bir bölüm vardır. Okuyunuz. Ardından kendi yaşamınızla ilgili yaptığınız araştırmadaki ulaştığınız bilgilerle Elif’in yaşam öyküsü arasındaki benzerlik ve farklılıkları söyleyiniz.
Cevap: Doğumumuz, anne babamızın bakımına ihtiyaç duyduğumuz yaşlar, okula gitmemiz Elif arkadaşımızla aynı. Ama Elif’in ablası varken benim ağabeyim var ve ilk kelimelerimizi söyleyişlerimiz farklı.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 17 Cevapları Ferman Yayıncılık

Söyleyelim

Elif arkadaşımızın yaşam öyküsünde hangi önemli olaylar var? Yaşam öykümüzü anlatırken neden özellikle böyle önemli olaylara değiniriz? Fikrinizi söyleyiniz.
Cevap: Kullandığı ilk kelimeler, tatil, bisiklet sürmeyi öğrenmesi gibi olaylar var. Hayatımız için belirleyiciler yaşadığımız önemli olaylar bunlar olduğu için böyle şeylere değiniriz.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 18 Cevapları Ferman Yayıncılık

Söyleyelim

Yaşamınızdaki diğer önemli günler nelerdir? Fikirlerinizi söyleyiniz.
Cevap: Bizim ve sevdiğimiz insanların doğum günleri, mezuniyet ve düğün törenleri diyebiliriz.


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 19 Cevapları Ferman Yayıncılık

2.Etkinlik

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 16-17-18-19 Cevapları Ferman Yayıncılık

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çocuğum, doğum günleri, mezuniyetler ve düğün törenleri gibi önemli günleri paylaştı. Onun bu tür anılara ne kadar değer verdiğini görmek beni mutlu etti. Bu etkinlik, çocuğumla anıları ve özel günleri paylaşmanın güzel bir yoluydu.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.