6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 90-91-92 Cevapları MEB Yayınları

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Peygamberimizin Kararlılığı ve Cesareti Cevapları Sayfa 90, 91, 92


Peygamberimizin Kararlılığı ve Cesareti Metni Cevapları


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 91 Cevapları


”…Karar verdiğin zaman artık Allah’a dayanıp güven! Şüphesiz Allah, kendisine dayanıp güvenenleri sever.” (Âl-i İmrân suresi, 159. ayet.)

Soru : Yukarıdaki ayetten kararlılıkla ilgili çıkarılacak ilkeler nelerdir?


Cevap:
Bir işe başlayacağımız zaman o işi gerçekten istiyorsak onda kararlı olmamız gerekir. Bir işte kararlı olup onun uğruna çalışıp Allah’a bunun için dua etmemiz gerekir.
Allah kararlı insanı sever ve yanında olur. Allah’a güvenip kararlılığımızı göstermemiz gerekir. Kararlı olduktan sonra yapılan gösterilen çabanın sonucun da başarı olur. Önemli olan gerçekten içimizden gelerek yapmamız gerekir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem Müslüman yayılması ve Müslümanlığı yaymak için birçok mücadeleler vermek için çok ısrar etti davranmıştır. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemin Bir insanın bir şeyi başarmak istediği zaman cesaretli olması gerektiğini vurguladı cesaretli insanları hedef koydukları her konuda başarılı olmayı hak kazanırlar peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem mücadele ettiği zaman ve cesur olduğu zaman bile sabırla davranmış ve sabırla birçok konuyu çözmeye çalışmıştır peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’in örnek alarak günlük hayatımızda yapacağımız birçok olayları bu şekilde yapmamız gerekmektedir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.