Ders Notları

Bulutsuz bir gecede gökyüzüne baktığınızda görebildiğiniz gök cisimleri nelerdir?

7. Sınıf Fen Bilimleri Bulutsuz bir gecede gökyüzüne baktığınızda görebildiğiniz gök cisimleri nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bulutsuz bir gecede gökyüzüne baktığınızda görebildiğiniz gök cisimleri nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bulutsuz bir gecede gökyüzünde bir insan takım yıldızlarını, ayı, yıldızları, gök cisimlerini, meteorları görme ihtimali vardır.


Bulutsuz bir gecede gökyüzüne baktığınızda görebildiğiniz gök cisimleri nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Bulutsuz bir gecede gökyüzüne baktığımızda çıplak bir gözle ayı, yıldızları, gök taşları ve meteorlar ve takımyıldızları gibi gök cisimlerini görebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bulutsuz bir gecede gökyüzüne baktığımız zaman yıldızları bir ayı görürüz. Yalnız gökyüzü bulutlu bestesini ise yıldızları ve ayı görmekte zorluk çekeriz. Bulutlar genellikle yağışlı ve soğuk havalarda gökyüzünu kaplarlar. Yaz aylarında bir yağış olmadığı zaman gökyüzü parlak ve belirgindir. Bu sebep sebep olumsuz olduğu bir gece gökyüzüne baktığımız zaman yıldızların net bir şekilde gözlemleyebilir ve ayın şeklini görebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.