Ders Notları

Denetleyici ve düzenleyici sistemde görevli yapı ve organlardan hangisi, hangi sistemlerin düzenli ve eş güdümlü çalışmasını sağlamaktadır?

6. Sınıf Fen Bilimleri Denetleyici ve düzenleyici sistemde görevli yapı ve organlardan hangisi, hangi sistemlerin düzenli ve eş güdümlü çalışmasını sağlamaktadır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Denetleyici ve düzenleyici sistemde görevli yapı ve organlardan hangisi, hangi sistemlerin düzenli ve eş güdümlü çalışmasını sağlamaktadır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Sinir sistemi ve iç salgı bezlerinden meydana gelmektedir.


Denetleyici ve düzenleyici sistemde görevli yapı ve organlardan hangisi, hangi sistemlerin düzenli ve eş güdümlü çalışmasını sağlamaktadır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Denetleyici ve düzenleyici sistemde görev yapı ve organların eşgüdümlü çalışmasını sağlayan kısım sinir sistemleri ve vücudumuzda var olan iç salgı bezlerinden meydana geldiğini ifade etmek doğru olacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Düzenli ve tertipli çalışmak çalışma sitemizi bir plan üzerinde yürütmek ve çalışmaya hedefler koyarak belirlemek elbetteki çalışmanın seyrini arttıracak ve çalışmanın başarıya ulaşmanın en güzel yollarından birini bulmuş olacağız. Bir iş yapacağımız zaman muhakkak planlı bir şekilde uygulamalı bu uygulamayı aşamalı hale getirmeli ve aşamalar şeklinde ilerleyerek başarıya ulaşmanın yollarını bu şekilde bulmalıyız. Çalışmak istememek heves etmek ve hedefe ulaşmak elbette ki zorluklar içerisinde olsa da elbette bir gün sonuçlanacak ve güzel bir yere varacağını bilmeliyiz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.