Duygularımızı nasıl ifade ederiz? Anlatınız.


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Kitabı Duygularımızı nasıl ifade ederiz? Anlatınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Duygularımızı nasıl ifade ederiz? Anlatınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Duygularımızı beden dilimizle göstererek veya konuşma yoluyla veya iletişim araçlarındaki mesaj yoluyla anlatırız. Mutluyken gülümser üzüldüğümüz zaman yüzümüze asar veya ağlar, sinirlendiğimiz zaman kaşlarımızı çatarız. Bu beden dilimizdir. Sözel olarak da duygularımızı ifade etmek mümkündür.


“Duygularımızı nasıl ifade ederiz? Anlatınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Duygularımızı ifade etmenin birçok yolu vardır. Duygularımızı ifade ederken beden dilimizle beraber sözlerimizi de çoğu zaman kullanırız.

Kaş çatmak, ağlamak, gülmek, sarılmak, vurmak, yüzümüzün asılması gibi bedenle yapmış olduğumuz hareketler beden dilimiz ile duygularımızı göstermektir.

Duygularımızı ifade etmenin bir yolu da sözcükleri kullanmaktır ki kendimizi ve duygularımızı anlatma konusunda en önemli yol budur.

Beden dili belli bir yere kadar bir anlam ifade etse de duygularımızı açıklamak ve ifade etmek için sözcükleri kullanmamız gerekir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Duygularımızı nasıl ifade ederiz? Anlatınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Duygularımızı ifade ettiğimiz zaman öncelikle ne demek istediğimizi güzel bir şekilde anlatacak kelimeler ve sözcükler seçmeye Özen göstermeliyiz. Daha sonra duygularımızın neler olduğunu bu şekilde ifade edebiliriz Bir insan duygularını ifade ederek konuşabilir üzüldüğünü sevindiğini şaşırdığını söyleyebilir duygular bir insanın benliğini oluşturur bu sebepten dolayı duygularımızın çok önemli olduğunu söyleyebiliriz birbirimize karşı olan sevgi duygularımızın bir parçasıdır.
Tuğçe
Karşımızdaki insan duygularımızı anlatabilmek için öncelikle birbirimize diyalog kurabiliriz birbirimizle konuşabiliriz konuşma dili ile duygularımızı çok rahat bir şekilde anlatabiliriz bunun yanı sıra hareketlerimizde de duygularımızı anlatabiliriz ayrıca bir resim çizerek bir görsel yaparak veya herhangi bir hediye vererek de duygularımızı ifade edebiliriz duygularımızı ifade etmek karşımızdaki insan sevginizi hoşgörümüzü ve her zaman onu anlattığımızı ve değer verdiğimizi anlatır bu sebepten dolayı sevdiğimiz insanlara her zaman duygularımızı ifade etmeliyiz onların ne kadar sevdiğimizi onlara ne kadar değer verdiğimizi bu şekilde anlatabiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!