Ders Notları

Masaya su döküldüğünde ıslanan yeri silmek için pamuklu veya naylon bezden hangisini tercih ederiz?

4. Sınıf Fen Bilimleri Masaya su döküldüğünde ıslanan yeri silmek için pamuklu veya naylon bezden hangisini tercih ederiz? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Masaya su döküldüğünde ıslanan yeri silmek için pamuklu veya naylon bezlerden tercih edeceğim her zaman pamuklu bez olacaktır. Çünkü pamuk suyu emer bu özelliğinden dolayı suyu emen pamuklu bezler masaüstündeki suyu masada bırakmayarak ıslaklığı kurutarak giderecektir. Naylon bez ise pamuk kadar suyu emme özelliği olmadığı için masayı kolaylıkla kurutmamız zor olacaktır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Islanan bir yeri silmek veya döktüğümü suyu kurutmak için naylon bezden ziyade pamuklu bezi tercih ederiz. Bunun sebebi elbette ki pamuklu bezlerini daha iyi bir şekilde suyu emmesi ve suyu kurutması görülür. Pamuklu bezlerin suyu çekmek ve suyu daha güzel bir şekilde kurutma özelliğine sahiptir. Naylon bir bezi elimize aldığımız zaman ve ıslak bir yeri kurutmak istediğimiz zaman elbette ki bu bez suyu güzel bir şekilde çekmez ve ıslak olan yer kurumaz. giysilerimize de aynı şekilde pamuklu elbiseleri tercih etmeliyiz pamuklu elbiseler hem sıcakta serin hem de soğuk havalarda bizi ısıtan özelliğe sahiptir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.