Ders Notları

Güvenliğinizi tehdit eden olağanüstü olay ya da durumları söyleyiniz. Bu durumlarda neler yapmanız gerektiğini örnekler vererek açıklayınız.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Güvenliğinizi tehdit eden olağanüstü olay ya da durumları söyleyiniz. Bu durumlarda neler yapmanız gerektiğini örnekler vererek açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Güvenliğinizi tehdit eden olağanüstü olay ya da durumları söyleyiniz. Bu durumlarda neler yapmanız gerektiğini örnekler vererek açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Güvenliğimizi tehdit eden olağanüstü olay veya durumlar dediğimiz zaman aklımıza terör saldırıları savaşlar veya deprem sel yangın gibi şeyler gelmektedir.


Güvenliğinizi tehdit eden olağanüstü olay ya da durumları söyleyiniz. Bu durumlarda neler yapmanız gerektiğini örnekler vererek açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: İnsanlar yaşadıkları toplum içerisinde kendilerini güvende hissetmek isterler olağanüstü olay veya durum dediğimiz zaman aklımıza güvende olmayacağımız olaylar gelmektedir Bu olaylar doğa olayları veya insanlar tarafından gerçekleştirilen olaylar olabilmektedir Örneğin deprem sel orman yangını Kasırga fırtına gibi durumlar insanların hiç beklemediği bir anda karşılaşabilecekleri durumlardandır yine terör saldırısı veya Savaş durumunda olağanüstü durumlara girmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Güvenliğimizi tehdit eden olağanüstü olay yada durumlar diyince aklımıza yangın,sel,deprem,çiğ vb. gelir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.