Evinize en yakın komşunuzu ve onunla ilişkilerinizi yazınız.


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

4. Sınıf Din Kültürü Evinize en yakın komşunuzu ve onunla ilişkilerinizi yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Evinize en yakın komşunuzu ve onunla ilişkilerinizi yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :
Komşu ilişkileri toplumumuzda önemli bir yere sahiptir. Onlarla misafirliğe gideriz. Karşılaştığımızda selamlaşırız.
Bir şeye ihtiyacımız olduğu zaman komşumuzdan isteriz. Bayramlarda ziyarete gider bayramlaşırız. Acil durumlarda önce onlardan yardım isteriz. Özel hayatlarına saygı duyar dedikodu yapmayız. Onları rahatsız etmemeye çalışırız.


Evinize en yakın komşunuzu ve onunla ilişkilerinizi yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :
Toplumumuzda akrabalık ve komşuluk ilişkileri kültürümüzün önemli parçalarındandır. Son yıllarda teknolojinin hayatımızda olumsuz etkileri olsa da insanlar asosyal bir hayat içerisinde birbirlerinden uzaklaşmış, apartmanda yaşayan komşusunun adını bile bilmez hale gelmiş olsa da bu durum 20 yıl önce böyle değildi.
Komşuluk ilişkilerinde insanlar birbirleri ile daha güçlü, daha kapsamlı ilişkiler durmaktaydılar. Evler sadece kendi evimizle sınırlı durumda değildi. Aynı mahallede, aynı sokakta insanlar büyük bir aile gibi yaşamaktaydılar.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Evinize en yakın komşunuzu ve onunla ilişkilerinizi yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Evimize yakın olan komşularımız aynı aile bireylerimiz ve akrabalarımız gibi bize yakındır komşularımızla olan haklarımız her zaman oldukça önemlidir komşuları olan saygımızı ve hoşgörü müzü aslan geriye çekmemeli ve onları rahatsız edecek davranışlardan ve sözlerden kaçınmalıyız komşularla aramızdaki ilişkilere dikkat etmeliyiz komşularla aramızdaki ilişkileri güçlendirmeliyiz günümüzde de komşulara verilen saygı ve sevgi ve yakınlık oldukça fazladır komşunun birbirine yakınlık olması sebebiyle ne zaman birbirine ihtiyar cevap bilinmez komşu komşunun külüne muhtaçtır atasözü ne anlatılmak istenen elbetteki ihtiyaç duyulduğu zaman en yakınımızda olan komşumuzu muhakkak gözetmeli ve onlara her zaman saygılı olacağımızı belirten bir atasözüdür.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!