Ders Notları

Gelecekte de yazının önemini koruyacağını düşünüyor musunuz? Neden?

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Gelecekte de yazının önemini koruyacağını düşünüyor musunuz? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Gelecekte de yazının önemini koruyacağını düşünüyor musunuz? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Yazı hiçbir zaman önemini yitirmeyecek bir araçtır. Dünyanın karanlık çağlarında insanlık gelişmeye başladıysa yazının icadı ile tarih çağları başlamıştır.

Günümüz dünyasında teknolojinin son hızla gelişmesi ile kağıt ve kalem kullanılmasa da klavye, sesli betimleme gibi ses algılarını yazıya döken teknolojik cevaplar bulunmaktadır.


Gelecekte de yazının önemini koruyacağını düşünüyor musunuz? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Yazı Sümerlerin çivi yazısını keşfetmesi ile icat edilmiştir. Yazının icadı ile tarih çağları başlamıştır. Yazı sayesinde geçmişten günümüze bilgiler aktarılmış, devlet kayıtları tutulmuş savaşlar ve anlaşmaları onaylayan belgeler düzenlenmiştir.

Yazının icadı ile bilginin korunması, taşınması, aktarılması daha kolay olmuştur. Eğitim ve öğretim gelişmiş bilgi ve araçları oluşmaya başlamıştır. Yazı şimdi var olduğu gibi gelecekte de var olacaktır. Yazı olmadan öğrenme ve eğitim süreçleri tamamlanamaz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gelecekte insanlar teknolojik aletler sayesinde sahip oldukları bilgileri ne kadar saklasan Arda yazının önemini bekle yemekle getirmeyeceğini biliriz. Çünkü öğrenmek eğitilmek haber almak iletişim kurmak haberleşmek ve birçok alanda ihtiyacımız olan yazının önemi gelecekte de geçmişte de aynı kalmıştır. Gelecekte yazının farklı bir şekilde yargılanması ve çoğalması mümkün olabilir. Örneğin sahip olacağımız sanal ortamda ve sana az sayesinde yazı kısa ve hızlı bir şekilde karşıdaki insanı aktarılabilir. İnternet ortamında ve sanal ağ dan ziyade kitaplar kitaplarda edilen bilgiler ve okul hayatımızda yazının önemi ve değeri hiçbir zaman değerini kaybetmeyecek tir. Yazı icat edildiğinden günümüze kadar insanların hayatında ciddi bir yeri olan ve birçok bilginin çoğalması ve depolanması için gerekli olan bir aractir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.