Ders Notları

Halime Çavuş tanıtan bir sunum hazırlayınız.

7. Sınıf Türkçe Kitabı Halime Çavuş tanıtan bir sunum hazırlayınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Halime Çavuş tanıtan bir sunum hazırlayınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Halime çavuş Türk Kurtuluş Savaşı’nda erkek kılığında savaşa katılan bir Türk kahramanıdır. Soğuk bir kış gününde kendi üzerindeki montu mermilerin üzerine örterek büyük mücadeleler ve zorluklar yaşamıştır.

Kurtuluş savaşı sonrasında kendisine “çavuş tırnak şairi rütbesi ve İstiklal madalyası verilmiştir. Kendisine maaş bağlandıktan sonra Kastamonu’ya dönmüştür. 75 yaşında vefat etti.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 7 sınıf Türkçe ders kitabında yer alan tüm araştırma ödevlerimi ve Kurtuluş Savaşı’nda yer alan Türk kahramanlar hakkındaki bilgileri merak etmek istiyorsanız güzel bilgilerle tamamlamak istiyorsanız ve ödevinizi doğru bilgilerle öğrenmek istiyorsanız muhakkak her zaman ödevlerinize yardımcı olan bu sitedeki bilgi ve cevaplardan faydalanarak tüm konuları güzel bir şekilde öğrenebilirsiniz ben her zaman ödevlerimi form sayfa sesini vermiş olduğu bilgi ve cevapları da bu sayfaya bakarak yapıyorum bu sayfadaki bilgi ve cevapları her zaman ödev yapmak çok güzel tüm bilgi ve cevaplarını yer aldı bu site sayesinde Türkçe dersinde Çalışkan başarılı ve tüm bilgileri öğrenen bir öğrenci oldum.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.