Ders Notları

Kardeş okul uygulaması öğrencilerde hangi değerlerin ve becerilerin gelişmesine yardımcı olabilir? Neden?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Kardeş okul uygulaması öğrencilerde hangi değerlerin ve becerilerin gelişmesine yardımcı olabilir? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kardeş okul uygulaması öğrencilerde hangi değerlerin ve becerilerin gelişmesine yardımcı olabilir? Neden? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap : Kardeş okul uygulaması öğrencilerde toplumsal dayanışma ve yardımlaşma olgusunu ön plana çıkararak toplum yapısının daha çok güçlenmesine yardımcı olacaktır. Kardeş okul kampanyası kampanyasından öğrencilerin değerleri ve becerilerinin gelişmesini sağlayacak Ayrıca yardıma muhtaç olan eğitim imkanı bulamayan çocuklarla eşit hatlarda ve işi dükkanlarla eğitim görmelerini sağlayacağız. Bu nedenle Kardeş okul kampanyası toplum içerisindeki eşitlik duygusunu ön plana çıkaracak ve toplum içerisinde dayanışma ve yardımlaşma olgusunu ifade edecektir.


Kardeş okul uygulaması öğrencilerde hangi değerlerin ve becerilerin gelişmesine yardımcı olabilir? Neden? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap :  Günümüzde yaygın olarak var olan Kardeş okul uygulaması hemen hemen bütün bölgelerde uygulanarak geniş kitlelere ulaştığını ifade etmek gerekmektedir.

Kardeş okul uygulaması ile beraber yardıma muhtaç olan ve eşit imkanlar da eğitim göremeyen kardeşlerimiz ve okul içerisinde ders işlerken ihtiyaç duydukları araç ve gereçlere sahip olmayan öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermek açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Kardeş okul kampanyası ile beraber bu uygulamada öğrencilerin birçok beceri ve duyguyu elde edebileceklerdir. Kardeş okul uygulamasından öğrenciler toplumsal dayanışma ve yardımlaşma duygularını eşitlik ilkesini yardıma muhtaç olan kişilere yardım etmek gibi güzel duyguları elde ederek toplumsal dayanışma olgusunu en üst seviyeye çıkaran bir uygulama olarak görmek gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. kardeş okul uygulaması sayesinde okullar arasında yardımlaşma ve dayanışma çok güzel bir şekilde sağlanabilir ihtiyacı olan öğrencilere birlikte yardımlaşarak yardımda bulunmak onların belirli ihtiyaçlarını karşılamak öğrenciler arasındaki yardımlaşma ve dayanışma duygularını arttırarak çok güzel ahlaklı bir değere sahip olabilirler yardımlaşma ve dayanışma ile kullanmadığımız kitap giyecek ve kırtasiye malzemelerini ihtiyacı olan arkadaşlarımıza bir uygulamadır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.