Ders Notları

Hz. Hasan (r.a.) ve Hz. Hüseyin (r.a.) hakkında bir araştırma yapınız.

5. Sınıf Din Kültürü Hz. Hasan (r.a.) ve Hz. Hüseyin (r.a.) hakkında bir araştırma yapınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Hz. Hasan (r.a.) ve Hz. Hüseyin (r.a.), Peygamber Efendimiz Hz. Fatma r.a. kızından olma torunlarıdır. Peygamber Efendimizin başka torunları olmasına rağmen onların soyu devam etmemiştir.
Peygamber Efendimiz ; torunları olan Hz. Hasan (r.a.) ve Hz. Hüseyin (r.a.) sürekli olarak sever, onlarla gezer, oyun oynar, öper koklar ve güzel ahlaklı olmaları için eğitim verirdi. Daha sonra islamiyeti en güzel şekilde yaşamış ve Karbela’ da şehit edilmişlerdir. 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. bence çooooooooooooooooooooooooooooooooook güzel olmuş ben araştıracağım şeyleri hep bu siteden araştırıyorum (mükemmelllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll) 🙂 (:

  2. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemin hazreti fatıma’dan olan torunları olan Hz Hasan ve Hüseyin hakkında bilgi edinmek istediğimiz zaman ve din kültürü ahlak bilgisi peygamber efendimiz torunları hakkında detaylı bilgilere ulaşmak istediğimiz zaman her zaman tüm ders kitaplarımızda bize yardımcı olan ve derslerimize bizi bilgilendiren verdiği kaynaklarda ödevimizi bitirmemiz e yardımcı olan Forum sayfası testi cevapları ziyaret ederek buradaki cevapları ve bilgilerle ödevimizi tamamladık her zaman verdiğiniz bilgiler ve cevaplarla ödevimi yapıyorum ödevimi daha güzel bir şekilde tamamlıyorum

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.