Ders Notları

İnsanlar hangi durumlarda farklı çözüm arayışlarına yönelirler?

5. Sınıf Türkçe İnsanlar hangi durumlarda farklı çözüm arayışlarına yönelirler? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İnsanlar hangi durumlarda farklı çözüm arayışlarına yönelirler? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: İnsanların zor durumlar karşısında farklı çözüm yolları aramaktadır. Zor duruma düşen insanlar hayatlarında bildikleri çözüm olanaklarını denedikten sonra bunların fayda vermediğini gördüklerinde farklı çözüm yolları üreterek içinde bulundukları durumları çözmeye çalışırlar.


İnsanlar hangi durumlarda farklı çözüm arayışlarına yönelirler? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:   İnsanların hayatları boyunca sorunlar karşısından bir çok çözüm yolları öğrenerek sorunları çözmeye çalışmaktadır. Ancak bazı durumlarda hayatlarında öğrendikleri çözüm yolları onlara fayda sağlamaz.

Bunun sonucunda insanlar sorunları çözemediklerinde farklı çözüm arayışlarına yönelmektedir. Farklı çözüm arayışlarında zeki, dikkatli ve çevrede var olan olanakların iyi bir şekilde tespit edilerek çözüm sağlanması geremektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merak ettiğimiz bir konuyu veya zor durumda kaldığımız zaman karşılaştığımız sorunları araştırarak yeni çözümler ve yeni cevaplar bulabiliriz çünkü bir insan sahip olacağı sorun veya konu hakkında bilgi sahibi değilse çeşitli sorunlar yaşayabilir bu sebeple araştırmak ve bilgi sahibi insanlardan bilgi almak çok önemlidir bize verdiğiniz cevapları ve sorunlar karşısında nasıl hareket etmemiz gerektiğini çok güzel ifade etmişsiniz cevaplarınız efsane olmuş

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.