Ders Notları

Mevsimler, canlılar, doğa, manzaralar ve evren konularından biri hakkında üç dakikalık bir hazırlıksız konuşma yapınız.

6. Sınıf Türkçe Mevsimler, canlılar, doğa, manzaralar ve evren konularından biri hakkında üç dakikalık bir hazırlıksız konuşma yapınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Manzaralar; insanı mutlu eden, bazen üzen insanı bambaşka diyarlara götüren yerdir. Ben güzel manzaraları çok seviyorum. Bazen bir ay manzarası insanı alıp bambaşka yerlere gidebilir .Sıkıldığınız zaman hele ki bir suyun olduğu yerdeyseniz ayın suya yansımasını izlemeye bütün gece doyamazsınız. Ayın sularda yüzer gibi hareket etmesi , dalgaların ışıklarıyla denizde hareket etmesine kim karşı koyabilir ki. Ay manzaraları ayın içerisinde değişse de bence en güzeli dolunaydır.
Güneş manzaralarına gelirsek bir güneşin doğuşu ve batışı ne kadar güzel ne kadar etkileyicidir. Güneşin doğarken ve batarken ki o kızıllığı ve yavaşça hareket etmesi ne kadar güzel. Güneşi izlemeye bayılıyorum. Hele ki o sıcaklarda denizde yüzdükten sonra güneş kremini sürerek uzanmak ve o sıcak duyguyu içine almak gibisi yoktur. Kar yağarken de güneş bir başka olur.
Orman ve uçurum, vadi manzaraları dağlar harika manzaralardır. Bu manzaralar içinde dolaşıyorsanız kaç saat geçirdiğinizi bile anlamazsınız. O manzaralar insanların içini ferahlatmakta  ve iç huzuru yakalamasına neden olmaktadır. Gitmeseniz bile sadece o manzaralara bakmak bile insanı mutlu eder ve ferahlatır. 

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.