Uzayın ve Güneş sisteminin büyüklüğü hakkında tahminlerde bulununuz. | Forum Sayfa Cevapları

Uzayın ve Güneş sisteminin büyüklüğü hakkında tahminlerde bulununuz.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Uzayın ve Güneş sisteminin büyüklüğü hakkında tahminlerde bulununuz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Uzayın ve Güneş sisteminin büyüklüğü hakkında tahminlerde bulununuz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Güneş sistemi güneş ve onun etkisi altında kalan gezegenler, gezegenlerin etrafında bulunan uydular, yıldızlar, göktaşları, astroitler, kuyruklu yıldızlar ve gezegenler arası tozlardan oluşan bir sistemdir. Bu sistem içerisinde büyüklüğü güneş kadar olan yıldızlar bulunmaktadır.

Bu yıldızların yüz binden fazla olduğu tahmin edilmektedir. Gğneş sistemimiz samanyolu galaksisi içerisinde sadece bir sistemdir. Bunun gibi daha milyonşarca güneş sistemi olduğu ve gezegenler olduğu düşünülürse ve de samanyolu galaksisi gibi binlerce galaksi olduğu tahmin edilirse, uzayuiın bir sonsuzluk olduğu anlamına gelir.


Uzayın ve Güneş sisteminin büyüklüğü hakkında tahminlerde bulununuz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Güneş sistemimiz son yapılan keşifler sonucunda, sekiz büyük gezegen beş tanede cüce gezegen ve gezegenlerin etrafında hareket etmekte olan toplan yüz altmış altı uydu bilinmektedir. Son bulunan beş tane cüce gezegenler şunlardır ;

CERES, PLÜTON, ERİS, HAUMEA, MAKEMAKE

Bunların dışında milyarlarca küçük gök cisimleri astroitler, kuyruklu yıldızlar, gök taşları bulunmaktadır. Güneş sistemimiz içerisinde ki uzaklıklar astronomi birimi (AB) ile ölçülür.Bir AB güneş ile dünya arasında ki yaklaşık  Yüz kırk dokuz milyon beşyüz doksan sekiz bin kilometredir. Buna göre plüton güneşten en uzak gezegen olduğuna göre otuz sekiz AB uzaklıktadır. Yıldızlar arası uzaklık birimi ise bir ışık yılı kabaca 63.240 AB ‘dir. Bu durumda uzay üzerinde samanyolu gibi binlerce galaksi bu galaksiler içerisinde de milyonlarca güneş sistemi olduğu düşünülürse uzayın büyüklüğü ancak sonsuz olarak hesaplanabilir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Uzayın ve Güneş sisteminin büyüklüğü hakkında tahminlerde bulununuz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!