8. Sınıf Peygamberimizin Hayatı

8. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 47-48 Cevapları Tutku Yayınları

8. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Bir Hadis Öğreniyorum Cevapları Sayfa 47, 48


Bir Hadis Öğreniyorum Metni Cevapları


8. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 48 Cevapları


“Mü’minler birbirlerini sevmekte, birbirlerine acımakta ve birbirlerini korumakta bir vücuda benzerler. Vücudun bir uzvu hasta olduğu zaman, diğer uzuvlar da bu sebeple uykusuzluğa ve ateşli hastalığa tutulurlar.”

Buharî, Edeb, 27; Müslim, Birr, 66.

Soru : Yukarıdaki hadisten ne gibi ilke ve mesajlar çıkarılabilir? Arkadaşlarınızla yorumlayınız. Ulaştığınız sonuçları yazınız.


Cevap:
Müslümanlar her zaman bir içinde birbirlerinin yanında olurlar. Onlar hastalandıklarında birbirlerine üzülürler ve iyileştirmeye çalışırlar. Bundan dolayı Müslümanlık bir içinde olma anlamına gelir. Dayanışma içinde olup birbirlerini korurlar.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir Müslüman bir Müslümanın destekçisi ve yardımcısıdır. Müslüman kardeşliği dediğimiz ve Müslümanların İslam çerçevesinde bir arada tutulması birbirlerine karşı sevgi de saygılı ve yardımlaşma çerçevesinde birbirleriyle iletişim kurması İslamiyet’in yayılması ve İslamiyetin yaşatılması için çok önemlidir. Örneğin İslam’ın yayılmasını ve desteklenmesine sağlayan bir birey veya bir din hocası tüm insanlara örnek bir yaşam sürdüğü zaman İslam’ın sevilmesi daha kolay olacaktır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.