Ders Notları

Anlaşmazlıkları nasıl çözebiliriz? Açıklayınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Anlaşmazlıkları nasıl çözebiliriz? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Anlaşmazlıkları nasıl çözebiliriz? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Toplum içerisinde var olan anlaşmazlıkları genel olarak İnsanlar bir araya gelerek hoşgörü çerçevesinde konuşarak ve empati yaparak anlaşmazlıkları çözülebileceğine inanıyorum.


Anlaşmazlıkları nasıl çözebiliriz? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Anlaşmazlıklar genel olarak İnsanların farklı düşünce yapısına sahip olması Farklı özelliklere farklı düşünce yapısını mı olması olaylar karşısında farklı cevaplar vermesi ve iletişim yetersizliği nedeniyle anlaşmazlıklar çıktığını ifade edebiliriz.

Anlaşmazlıkları çözmek için ilk olarak karşımızdakini en iyi şekilde iletişim kurabilmek için güzel sözlerle düşüncelerimizi ifade etmedi ve empati yaparak karşımızdaki var olan kişinin de düşüncelerini anlayarak anlaşmazlıkları Çözebileceğimiz ifade edebiliriz. Yani sonuç olarak anlaşmazlıklar iyi bir iletişimde kolay bir şekilde çözülebilecektir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Karşımızdaki insanla herhangi bir konuda anlaşamazsak elbette ki bunun uzlaş yolunu bulmamız gerekir. Ulaşamadığımız veya sorunu çözemediğimiz bir konuda büyüklerimizden veya bilirkişiden yardım alabiliriz. Herhangi bir konuda anlaşamamak ve bunun güzel bir dille çözmek istiyorsak öncelikle konuşmalarımızı nasıl seçeceğimiz de dikkat etmeli karşımızdaki insana saygılı ve onu kıracak davranışlardan ve sözlerden kaçırılarak kendimize en güzel şekilde ifade ederek çözüm yolunu bulmalıyız sorunlar elbette ki insanların arasına çıkabilir sorunlarda da anlaşamıyor biliriz anlaşamadığımız tüm konuları çözmek için orta yolu bulmak ve uzlaş çoğunluğu iyi bir şekilde öğrenmek en iyisidir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.