Ders Notları

Çöpe attığınız maddelerden hangileri yeniden değerlendirilebilir?

7. Sınıf Fen Bilimleri Çöpe attığınız maddelerden hangileri yeniden değerlendirilebilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çöpe attığınız maddelerden hangileri yeniden değerlendirilebilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Çöpe attığımız Bütün maddeler yeniden değerlendirilmesi günümüzde yapılan teknolojik aletler ile sağlanmaktadır.

Çöpe attığımız evsel ürünler tarım arazilerinde çeşitli gübre kaynakları olarak kullanılmakta Demirler Plastikler ve kağıtlar tekrar sanayiye kazandırılarak etkin bir şekilde geri dönüşüm sağlandığını ifade etmemiz doğru olacaktır.


Çöpe attığınız maddelerden hangileri yeniden değerlendirilebilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Çöpe attığımız maddelere örnek vermek gerekirse yer kağıtlar Demirler plastik naylon ve evsel atık örnek olarak verilebilir.

Çöpleri atmış olduğumuz Demir plastik tahta kağıt gibi ürünler tekrar ayrıştırılarak Geri dönüşümde kullanılmak üzere bu alanlarda işlem gören fabrikalara verilerek ekonomiye tekrar kazandırılmaktadır.

Gelişen teknolojiyle beraber yesek evsel atıkların da tekrar ekonomiye kazandırılması amacıyla bu evsel atıkların gübre olarak dönüştürülmesi sonucunda tarım arazilerinde ucuz gübre elde edilmesi amaçlanmaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çöpe attığımız geri dönüşümü mümkün olan tüm ambalaj atıkları elbetteki geri dönüşümü atılmalıdır çöpe attığımız ürünlere dikkat etmeliyiz Ayrıca atıkları attığımız zaman elbette ki bunları hayvanları atarak değerlendirebiliriz ya da evimizde kalmış olan bayat ekmekleri ve yiyecekleri değerlendirebiliriz. Ördeğin evimizde kızartma yaptıktan sonra artan ya çöpe veya lavaboya dökülmemelidir bu canlılara ve çevreye ciddi şekilde zarar verebilir atık yağlar elbetteki bir kaba konularak atık yağ toplama kutusuna atıkların geri dönüşümü eklenmelidir aynı şekilde kullanmış olduğumuz pillerinde geri dönüşümü mümkün olabilir bu sebeple çöpleri atılmayacak bir ürünün de onlardır çöpe atılacak tüm ürünler elbetteki çevreyi kirli de bilir. Bunların içerisinde elbetteki sağlık malzemeleri de olabilir sağlık malzemelerini de geri dönüşümü atabileceğimiz unutmamamız gerekir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.