"Barkod sistemi olmasaydı günlük hayatımızda ne gibi zorluklarla karşılaşırdık?" Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, arkadaşlarınızla paylaşınız. | Forum Sayfa Cevapları

“Barkod sistemi olmasaydı günlük hayatımızda ne gibi zorluklarla karşılaşırdık?” Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, arkadaşlarınızla paylaşınız.


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe “Barkod sistemi olmasaydı günlük hayatımızda ne gibi zorluklarla karşılaşırdık?” Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, arkadaşlarınızla paylaşınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Barkod sistemi olmasaydı günlük hayatımızda ne gibi zorluklarla karşılaşırdık?” Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Günümüzde satış sektörünün en değerli parçası olan barkod olmasaydı iş yerlerimizde birçok zorlukla karşılaşırdık.

Barkod sayesinde ürünlerin mağazaya kaç adet girdiği, kaç adet satıldığı ve elimizde şuan kaç tane olduğu sisteme kayıt olur. Bu sayede ürün takibimiz kolaylaşır. Hangi ürünün çok satıp, hangi ürünün az satışı olduğunu buradan takip edip ona göre sipariş verebiliriz.


“Barkod sistemi olmasaydı günlük hayatımızda ne gibi zorluklarla karşılaşırdık?” Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Barkod sistemi olmasa alışverişe gittiğimi bir markette fiyatları öğrenemezdik. Kasaya gittiğimizde tek tek hesaplanırdı bu da bize zaman kaybı olurdu.

İş yerlerinde ürün takibi zorlaşırdı. Barkod sistemi sayesinde mağazaya giren ve satılan ürün sistemde göründüğü için ürün siparişi vermek ve satılıp satılmayan ürünleri kolayca sistemden kontrol edebiliriz.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

“Barkod sistemi olmasaydı günlük hayatımızda ne gibi zorluklarla karşılaşırdık?” Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, arkadaşlarınızla paylaşınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Egemen
Barkod sistemi hakkında verdiğiniz bilgiler çok güzel siz değerli öğretmenlerime bu zor günlerde ödevime yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!