Ders Notları

“Barkod sistemi olmasaydı günlük hayatımızda ne gibi zorluklarla karşılaşırdık?” Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, arkadaşlarınızla paylaşınız.

5. Sınıf Türkçe “Barkod sistemi olmasaydı günlük hayatımızda ne gibi zorluklarla karşılaşırdık?” Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, arkadaşlarınızla paylaşınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Barkod sistemi olmasaydı günlük hayatımızda ne gibi zorluklarla karşılaşırdık?” Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Günümüzde satış sektörünün en değerli parçası olan barkod olmasaydı iş yerlerimizde birçok zorlukla karşılaşırdık.

Barkod sayesinde ürünlerin mağazaya kaç adet girdiği, kaç adet satıldığı ve elimizde şuan kaç tane olduğu sisteme kayıt olur. Bu sayede ürün takibimiz kolaylaşır. Hangi ürünün çok satıp, hangi ürünün az satışı olduğunu buradan takip edip ona göre sipariş verebiliriz.


“Barkod sistemi olmasaydı günlük hayatımızda ne gibi zorluklarla karşılaşırdık?” Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Barkod sistemi olmasa alışverişe gittiğimi bir markette fiyatları öğrenemezdik. Kasaya gittiğimizde tek tek hesaplanırdı bu da bize zaman kaybı olurdu.

İş yerlerinde ürün takibi zorlaşırdı. Barkod sistemi sayesinde mağazaya giren ve satılan ürün sistemde göründüğü için ürün siparişi vermek ve satılıp satılmayan ürünleri kolayca sistemden kontrol edebiliriz.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Barkod sistemi hakkında verdiğiniz bilgiler çok güzel siz değerli öğretmenlerime bu zor günlerde ödevime yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

  2. Ürünler üzerinde yazan barkodlar sayesinde ürün hakkında bilgi alabiliyor ve satın aldığımız zaman ürünün fiyatını belirleyen barkodlar olduğundan alışveriş daha kolay olabilmektedir barkodlar olmasaydı birçok konuda ve alışverişte zorluk çekebilir dik barkodların olmaması ve barkodlarını nereye yararlı olduğunu sizin sayenizde güzel bir şekilde anladım bu sayfada verdiğiniz cevapları bu ödevimi yapmamı için kullandım Ayrıca verdiğiniz cevaplar bu konuyu çok güzel bir şekilde anlama da destek oldu

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.