Ders Notları

Etrafınıza çiçek dürbünüyle baksaydınız ne/neleri değiştirmek isterdiniz? Açıklayınız.

7. Sınıf Türkçe Kitabı Etrafınıza çiçek dürbünüyle baksaydınız ne/neleri değiştirmek isterdiniz? Açıklayınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Etrafınıza çiçek dürbünüyle baksaydınız ne/neleri değiştirmek isterdiniz? Açıklayınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Etrafıma çiçek dürbünü ile bakacak olsaydım zulmü, çaresizliği, savaşları, gözyaşını ve bütün acıları ve haksızlıkları değiştirirdim.


“Etrafınıza çiçek dürbünüyle baksaydınız ne/neleri değiştirmek isterdiniz? Açıklayınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Etrafıma çiçek dürbünü ile bakacak olsaydım her türlü kötülüğü ve haksızlığı değiştirir yerine güzellikler koyardım.

Çocukların haksız yere çektikleri sıkıntıları, güçlü insanların zayıfları merhametsiz gezmelerini, savaşta mağdur olan insanları ve gerek maddi gerek psikolojik olarak darda kalan insanları kurtararak toz pembe bir dünya görmek isterdim.

Tek acının ölüm olduğu ve insanların birbirine destek çıkarak beraberlik duygusu içerisinde olan aile ve bir toplum olarak insanları değiştirelim.


İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. İnsan her zaman etrafına sevgi dolu bakmalıdır. Sevgi her şeyin başında gelir birbirimizi sevdiğimiz zaman saygı hoşgörü ve birliktelik beraberinde gelir her zaman çevremize saygılı hoşgörülü bakmaya Özen göstermeliyiz birbirimize her zaman bu şekilde korumalıyız birbirimizi sevdiğimiz zaman birbirimize saygı göstermiş oluruz sevgi ve saygı en temel ahlakı duygulardan biridir sizler de sevginin ne kadar önemli olduğunu birbirinize bağlı olduğunuz anne ve babanız arkadaşlarınız ve kardeşlerinizden öğrenebilirsiniz.

  2. Etrafıma bir çiçek dürbünü ile baksaydım öncelikle çocukların rahat yaşayabileceği çocukların güzel yaşayabileceği ve mutlu olabileceği ortamları öncelikle çocuklara sağlamak isterdim bu dünyadan savaşı kötü diye ve insanların uğramış oldukları haksızlıkları elimden geldiği kadar kaldırmayı daha yaşanılabilir daha mutlu daha birbirimize yardım eden ve anladığımız bir dünyayı ve yurdu biz tüm insanlara hediye ederdim çiçek dürbünü ile baktığım dünyada elbette ki tüm insanların bir arada Birlik içerisinde birbirine zarar vermeden yaşamasını sağlayan tüm duyguları hayata geçirmeyi isterdim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.