Ders Notları

Çalışmayı sevmeyen, sürekli bilgisayar oyunları oynayan bir öğrencinin okulda yaşayabileceği sorunları anlatan bir hikâye yazalım.

3. Sınıf Türkçe Çalışmayı sevmeyen, sürekli bilgisayar oyunları oynayan bir öğrencinin okulda yaşayabileceği sorunları anlatan bir hikâye yazalım. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Ali çalışmayı ve okulu sevmeyen ama çok zeki bir çocuktu. Okula gitmeyi sevse de aklı hep bilgisayarda kalıyor ve dersleri görmek dahi istemiyordu.
Bir gün öğretmeni ailesi ile görüşerek bu duruma bir çözüm bulmaları gerektiğini yoksa Ali’ nin sınıfta kalacağını söyledi. Anne durumun ciddiyetini anlayınca bir çözüm bulmaya karar verdi. Pedagoga giderek yardım istedi. Pedagog Ali ile görüşmek istedi. Aile de Ali’ yi mutlu edecek ve bilgisayardan daha çok eğlendirecek etkinlikler hazırlandı. Ali bir süre sonra bilgisayarı özlüyor ama ata binmek gibi etkinliklerden daha çok zevk aldığını fark etti.
Bir gün Ali artık oyunları çok az özlediğini ve ders yapmaktanda artık keyif aldığını fark etti. Böylece başarıları artıyor, başardıkça daha çok hevesleniyordu. Sonunda Ali iyi bir okul kazandı ve ailelere alışkanlık seviyesine gelmeden önlem alınması gerektiğini hep anlattı. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Cevap=Turizm nasılsın bir şey var türkçe konuşman gerekir.demiş oyunlar size kötü etki yapar fazla oyun oynamayın gözünüz bozulur. Fazla oyun oynamak kötüdür.
     

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.