Seçimlere katılmak vatandaşların hayatına ne gibi etkiler yapar?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Seçimlere katılmak vatandaşların hayatına ne gibi etkiler yapar? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Seçimlere katılmak vatandaşların hayatına ne gibi etkiler yapar?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Seçimlere katılmak yöneticiyi seçmek demektir ki her vatansever vatanını en iyi şekilde yöneteceği düşündüğü kişiyi seçmeyi bir sorumluluk bilmelidir.

Kişi kendi vatanında bir birey olduğu için sosyal katılımda bulunmalı ve bilimsel bir yaklaşım ile görüşünü belirtmelidir.


“Seçimlere katılmak vatandaşların hayatına ne gibi etkiler yapar?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Seçimlere katılmayı birçok yönden ele aldığımızda birçok faydası olduğunu görmekteyiz.

Seçimlere katılmak bir vatanseverlik örneğidir ki kişi vatanı için uygun görmüş olduğun bir kişiyi sorumluluk alarak onu seçmesi vatanının iyi bir yere gelmesini istediği içindir.

Aynı zamanda oy kullanmak bir sosyal katılımdır ki kişi bir bireydir ve sosyal olarak hayatta olmalıdır.

Kişi bilimsel olarak mantıklı bir şekilde seçime karar vermeli ve sosyal katılım ile bu sorumluluğunu yerine getirmelidir. 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/secimlere-katilmak-vatandaslarin-hayatina-ne-gibi-etkiler-yapar html,,Seçim yapmak insanların hayatına ne gibi katkıda bulunur,,seçimlere katılmak vatandaşların hayatına ne gibi ne gibi etkiler sorumluluk vatanseverlik sosyal katılım bilimsellik,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Seçimlere katılmak vatandaşların hayatına ne gibi etkiler yapar?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Seçme ve seçilme hakkımızı kullandığımız oy kullanma hakkımızı genellikle seçimler olduğu zaman kullanırız her 18 yaşına geçmiş ülkesi için oy kullanmak isteyen bireyler oy kullanarak istedikleri ve seçtikleri herhangi bir yöneticiyi başa getirirler oy kullanmamız bizim en temel hakkımızdır özgürlüğümüz ve bağımsızlığımızı ve yöneticimizi seçtiğimiz oy kullanmakla bu şekilde hem hakkınızı kullanmış olduğunuz hem de yöneticiye geçecek kişiyi kendimiz belirleriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!