Ders Notları

Son Kuşlar metnin özetini defterinize yazınız.

6. Sınıf Türkçe Son Kuşlar metnin özetini defterinize yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Yazar kuşları seven ve onların avlanmasına dayanamayan biri. Sonbahara doğru birtakım insanların çoluk çocuk ellerinde bir kafes, Ada’nın tek tepesine doğru gittiklerini görünce içi cız edermiş.  Ellerinde çomaklarla bir çığırtkan kafesi koyarlar, bu sese dayanamayıp yardıma gelen kuşları avlarlardı.
Galata’da bir yazıhanesi olan zahire tüccarı, kalın, tüylü bilekleri, geniş göğsü, delikleri kapanıp açılan üstü kara kara benekli bir burnu, deriyi yırtmış da fırlamış gibi saçları, kısa kısa bir yürümesi, kalın gülmeye sahip biri vardı. Aslında normalde iyi biri olan bu adam siyah lekeciler şeklinde olan kuşları görünce gözleri parlar canavar kesilirmiş. Nesillerinin tükenmesinden endişe ediyormuş. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Son kuşlar metninin özetini çıkarmak istediğimiz zaman parka verdiğin söz ettiği bilgilerle Türkçe ders kitabında bulunan bu ödevi daha güzel daha kolay daha rahat bir şekilde bitirdim. Türkçe ders kitabından anlamadım onlar ve cevapları sayfa sitesinde bulabiliyorum bende de cevapları bilgiler sayesinde her zaman aktif bir şekilde derse de katılıyorum ödevlerimi anlıyor ben ödevlerimi alsa kolay bir şekilde getire biliyorum sizin verdiğiniz efsane cevaplarla ödevini yorulmadan hızlı bir şekilde bitirdiğin için diğer ödevlerimi ne zaman ayırabiliyorum.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.