Gazi’yi Görmeye Gelen Ana metnin özetini defterinize yazınız.


Türkçe Öğretmeni

6. Sınıf Türkçe Gazi’yi Görmeye Gelen Ana metnin özetini defterinize yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Yaşlı bir nine Sincan’ ın köylerinden Atatürk’ ü görmeye gelmişti. Ninenin “Buraların sabısı mısın? Yoksa bekçisi mi?” sorusuna Atatürk gülümseyerek : “– Ne sahibiyim ne de bekçisiyim nine. Bu topraklar Türk milletinin malıdır. Buranın bekçisi de Türk milletinin kendisidir. Şimdi nereden gelip nereye gittiğini söyleyecek misin?” demiştir.
Nine, otun güç bittiği, atın geç yetiştiği, kavruk köylerinden biri diye anlatmıştır. Nine , vatanı kurtaran şehitlerin mezarını çiğnetmeyen Atatürk ‘ü bir defa görmek için gelmiştir.
Nine, Atatürk’ün karşısında olduğunu öğrenince şaşkına döndü. Elindeki değneği yere fırlatıp Atatürk’ün ellerine sarıldı, sarmaş dolaş ağladılar , ikisi de birbirinin elinden öptü. Nine , Atatürk’e cebinden tek ineğinden elde ettiği peyniri getirmiştir. Atatürk, peyniri yemiş çok beğenmiştir. Atatürk’ te kadını köyüne götürmeleri ve kendisine üç inek vermelerini emretmiştir. 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/gaziyi-gormeye-gelen-ana-metnin-ozetini-defterinize-yaziniz html,,Gaziyi Görmeye Gelen Ana Metninin Ozeti,,Gaziyi görmeye gelen ana özet,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Gazi’yi Görmeye Gelen Ana metnin özetini defterinize yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Ferda
Harika bir özet çıkarmışsınız bütün metni okumaktan sayenizde kurtuldum
KURT
ALLAH RAZI OLSUN DERS ÇALIŞMAKTAN OKUMAYA VAKİT OLMUYORDU SAOLUN
Aybüke
Atatürkümüz hep kalbimizdesin seni çok seviyoruz iyiki varsın
....
Çokkkkk teşekkürler ya ödevime büyük bir katkı sağladı
Merve
Mustafa Kemal Atatürk Türk milleti tarafından çok sevilmiş ülkemizi kurtardığı vatan topraklarının yeniden Türk milletine kazandırdığı için bağımsızlığımızı müjdelediği için tüm Türk milleti tarafından sevilen sayılan saygı gösterilen ve hala kalbimizde yaşam bir kişilik olduğunu söyleyebiliriz. Mustafa Kemal Atatürk Türkiye cumhuriyeti'ni kurarak Kurtuluş Savaşı'nda başarı yedek azalmasına destek verdiği için vatan topraklarının yeniden kazandırıldı için elbette ki vatanımızda ona karşı olan duyulan saygı ve sevgi oldukça fazladır hava yüreğimizde yaşamış olması ve yapmış olduğu yenilikler ve inkılaplar sayısı ülkemizin gelişmesini her zaman göz önünde bulundurarak onu saygı ve hürmetle anıyoruz.
EFECAN
TEŞEKKÜR EDERİM.SAYENİZDE TAAAA TEKRAR OKUYUP YAZMAKTAN KURTULDUM.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!