Ders Notları

Ulaşım alanındaki bu yeni projenin yol güzergâhında bulunan ülkelere ekonomik açıdan getireceği katkıları açıklayınız.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ulaşım alanındaki bu yeni projenin yol güzergâhında bulunan ülkelere ekonomik açıdan getireceği katkıları açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ulaşım alanındaki bu yeni projenin yol güzergâhında bulunan ülkelere ekonomik açıdan getireceği katkıları açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı ;


Cevap: Yeni Demir İpek Yolu olarak adlandırılan üzerinde bulunan birçok ülkeye kazanç sağlayacak olan Asya’dan Avrupa’ya ulaşması planlanan bu yol sayesinde 75 milyar dolarlık gelir elde edilmesi bekleniyor.


Ulaşım alanındaki bu yeni projenin yol güzergâhında bulunan ülkelere ekonomik açıdan getireceği katkıları açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı ;


Cevap: Avrupa’dan Asya’ya Asya’dan Avrupa’ya hiçbir kesintisi olmadan uluslararası nakliyecilik Ve Taşımacılık yapılabilecek olan bu yol üzerinden insanların da ulaşımları sağlanmış olacak bu yol sayesinde daha uygun daha ucuza ulaşım sağlanmış olacak emir İpek Yolu 14 ülkeden geçecek bu yol 33 ile  47 güne kadar kısaltmış olacak.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Geçmişte İpek yolu baharat yolu ve kral yolu olarak bilinen ekonomik ve ticaret yolları günümüzde farklı yollarla yapılmaktadır teknolojinin bize sunduğu uçak gibi veya farklı ulaşım imkanları sayesinde geçim kaynağı ticaret ve ekonomik yollarda benzer ilişkiler kurulmaktadır. Ülkeler arasındaki ihracat ve ithalat birçok gelir kapısını da açmıştır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.