Ders Notları

Dengeli ve düzenli beslenmenin faydaları nelerdir? Anlatınız.

3. Sınıf Türkçe Dengeli ve düzenli beslenmenin faydaları nelerdir? Anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Dengeli ve düzenli beslenmenin faydaları nelerdir? Anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Dengeli ve düzenli beslenmek bir insanın bedensel ve zihinsel yapısını sürekli olarak iyi yönde etkilediği için bir birey olarak dikkat etmemiz gereken önemli bir başlık olarak ifade etmemiz gerekmektedir.

Dengeli ve düzenli beslenmek vücudumuzun ihtiyaç duyduğu bütün besinleri alarak zararlı maddelerden uzak durmamız anlamına gelen bir olgu olarak ifade edilebilir.


Dengeli ve düzenli beslenmenin faydaları nelerdir? Anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Bir bireyin bedensel ve zihinsel yapısının gelişebilmesi açısından Dengeli ve düzenli beslenmesi büyük bir önem arz etmektedir.

Bir kişinin Dengeli ve düzenli beslenmesi için vücudun ihtiyaç duyduğu besinleri alarak gerekli besinleri elde etmesi ve bununla beraber spor yaparak bedensel ve zihinsel yapısının en üst seviyeye çıkararak sağlıklı bir beden yapısına sahip olması gerekmektedir.

sonuç olarak bir insanın sağlıklı bir yaşam sürmesi ve hastalıklardan uzak durabilmesi için Dengeli ve düzenli beslenmesi ve Bu doğrultuda Zararlı olan bütün maddelerden uzak durarak sağlıklı bir yaşam sürmesi gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Dengeli beslenmek obeziteye karşı kullanacağımız en etkili silahtır. Her besinden vücudumuzun istediği kadar ihtiyaç duyduğu kadar almak zorunda bireyler. Fazlası obezite , damar tıkanıklığı , yanlış besin tüketimi sonucu kanser olma vs gibi bir sürü hastalığa neden olabilir. Son zamanlarda ürünlerin fiyatlarındaki fahiş artışlar yüzünden sağlıklı şeyler de alınmaz alındı. Halk kendi halinden alış veriş yapamaz oldu. Bulunduğum semtteki alanya hal fiyatları mesela uçmuş durumda. Her şehirde böyle olunca insanlar katkı maddeli sağlıksız ürünlere yönelimde bulunuyor. Bu da sağlığı oldukça olumsuz etkileyen bir faktördür.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.