Ders Notları

Vücudumuzda benzer görevleri olan organlar bir araya gelerek neyi oluşturur?

6. Sınıf Fen Bilimleri Vücudumuzda benzer görevleri olan organlar bir araya gelerek neyi oluşturur? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Vücudumuzda benzer görevleri olan organlar bir araya gelerek neyi oluşturur? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Hücre canlılığın özelliğini taşıyan en küçük yapı birimidir.

Hücreler bir araya gelerek dokuları oluşturmaktadır. Dokular, sınır dokusu, kan dokusu, yağ dokusu, kemik dokusu, kıkırdak kokusu gibi çeşitli dokular meydana gelir. Dokuların bir araya gelmesinden ise organlar oluşur.


Vücudumuzda benzer görevleri olan organlar bir araya gelerek neyi oluşturur? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Canlı özelliği taşıyan en küçük yapı birimine hücre denilmektedir.

Hücrenin bir araya gelmesiyle dokular bir araya gelmektedir. Yapıları ve görevleri aynı olan hücre dokuları değişik dokular bir araya gelerek organları oluşturmaktadır. Belirli görevleri yapan organlar bir araya geldiği zaman ise sistemleri oluşturmaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Vücudumuzda bulunan organlar her birinin ayrı sistemlere bağlı olarak vücudumuzun genel döngüsünü genel akışını yaşam fonksiyon aramızı gerçekleştirmek amacıyla bir düzen içerisinde birbirleri ile bağlantılı bir şekilde çalışırlar. Vücudumuzdaki organlar sistemlere bağlı olarak vücudumuzun genel atışından genel yapısına genel tüm işlevlerini gerçekleştirebilirler bu konuda verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.