Ders Notları

Yaşamsal faaliyetleri gerçekleştirebilmemiz için gerekli olan besin ve oksijenin vücudumuzda taşınmasını sağlayan yapılar hangileridir? 

6. Sınıf Fen Bilimleri Yaşamsal faaliyetleri gerçekleştirebilmemiz için gerekli olan besin ve oksijenin vücudumuzda taşınmasını sağlayan yapılar hangileridir?  konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yaşamsal faaliyetleri gerçekleştirebilmemiz için gerekli olan besin ve oksijenin vücudumuzda taşınmasını sağlayan yapılar hangileridir?  konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:  Vücudumuzda taşıyan yapıya kan adı verilir.


Yaşamsal faaliyetleri gerçekleştirebilmemiz için gerekli olan besin ve oksijenin vücudumuzda taşınmasını sağlayan yapılar hangileridir?  konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Yaşamsal faaliyetleri gerçekleştirebilmemiz için gerekli olan besin ve oksijenin vücudumuzda taşınmasını sağlayan yapılara kan adı verilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Vücudumuzda bulunan kan sayesinde oksijeni alabilir besinlerin emiliminin sağlayabilir büyük dolaşım sistemi ve küçük dolaşım sistemi olan birçok olayı en güzel şekilde gerçekleştirebiliriz. Kanda bulunan alyuvarlar akyuvarlar ve kan pulcukları sayesinde çeşitli sistemlerin korunması vücudumuzda dengeni ve hareketin sağlanması Ayrıca kalbin kanı pompalanması gerçekleşir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.