Ders Notları

Evinizde elektrik kesintisi yaşadığınızda önereceğiniz en etkili çözümler nelerdir?

3. Sınıf Fen Bilimleri Evinizde elektrik kesintisi yaşadığınızda önereceğiniz en etkili çözümler nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Evinizde elektrik kesintisi yaşadığınızda önereceğiniz en etkili çözümler nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Evinizde elektrik kesintisi yaşadığınızda önereceğiniz en etkili çözümler arasında ışıldak almak olacaktır. Işıldaklarla beraber kolay bir şekilde ortam aydınlatabilir.


Evinizde elektrik kesintisi yaşadığınızda önereceğiniz en etkili çözümler nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Evinizde elektrik kesintisi yaşadığınızda önereceğiniz en etkili çözümler ;

  • Mum,
  • Işıldak,
  • Telefon flaşı,
  • Yedek jeneratör

kullanılarak evlerimizde elektrik kesintilerinde ışık ve enerji elde edebiliriz.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Fen Bilgisi isik gittigin de en kolay cozumler.Mum,isildak telefon filasiyedek jeneletor.

  2. Evimizde elektrik kesildiği zaman ışıldaklar ve pille çalışan birçok ışık yayan araçları kullanarak elektrik kesintisini bu şekilde aydınlatma amacıyla kullanabiliriz. Ayrıca lambalar ve mumlarda aydınlanmak için yeterlidir. Elektrik hayatımızın olmazsa olmazıdır evimizde kullandığımız birçok araç gereci elektrikle kullanırız. Bunun yanısıra aydınlanmak için kullandığımız ampuller elektrik ile çalışmaktadır elektrik kesintisinde elbetteki ampuller yanmada için aydınlanmak gibi Temel ihtiyacımızdan faydalanmanız. Bu sebeple mumlar ışıldaklar gibi birçok aydınlatma araçları ile önceden şarj edilmiş veya pille çalışan bu araçları kullanarak aydınlatabiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.