Ders Notları

Yaptığınız hatalardan hangi dersleri aldınız? Bu davranış sizde ne gibi değişiklikler oluşturdu?

4. Sınıf Türkçe Yaptığınız hatalardan hangi dersleri aldınız? Bu davranış sizde ne gibi değişiklikler oluşturdu? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yaptığınız hatalardan hangi dersleri aldınız? Bu davranış sizde ne gibi değişiklikler oluşturdu? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Yaptığım hatalardan daha sakin Olmam gerektiği daha güzel sözlü Olmam gerektiği ve iletişimde insanları empati yoluyla anlama gibi birçok dersler çıkardığımı söyleyebilirim.

Bu davranışlar bizde düşünce yapımızda ruhsal yapımızda ve iletişimde nasıl davranmamız gerektiği hakkında birçok öğütler ve bilgiler bizlere kazandırdığını ifade edebilirim.


Yaptığınız hatalardan hangi dersleri aldınız? Bu davranış sizde ne gibi değişiklikler oluşturdu? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Yaptığımız hatalar da bizlerin sürekli olarak olaylar karşısında Sakin bir şekilde düşünmemiz gerektiği güzel ahlaklı olmamız gerektiği ve iletişimde insanlarla onları anlama yoluna giderek empati yapmamız gerektiği ve onların düşüncelerinde neleri ifade etmeyin etmesi gerektiğini anlamak gibi birçok derslerini çıkarıldığını ifade etmemiz mümkün olacaktır.

Bu davranışlar bizlerin iyi bir kişiliğe sahip olmamızı insanları daha iyi bir şekilde anlamamız gerektiği ve İnsanların düşünce sisteminin nasıl olduğu hakkında birçok bilgiler vererek iletişim kabiliyetimizi geliştirmekte ve daha iyi bir kişiliğe sahip olmamızı sağlamaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yaptığımız hatalardan ders aldığımız zaman hatalarımızı tekrarlamamak için ve hatalarımızın karşımızdaki insanlara ve bize zarar vermemesi için önemli olan bir davranış ve bir Erdem olarak tanımlanır. Örneğin bir arkadaşımıza kırıcı bir söz söylediysek ondan özür dileyerek bunu tekrar yapmalıyız. Örneğin annemize karşı saygısız bir davranışta bulduysan annemize bunu hatalı bir davranış olduğunu ve özür dileyerek bir daha bu da bana şey yapmamız gerektiğini söylemeliyiz. Hatalar bizim deneyimli ve başarılı olmamız için önemlidir. Yalnız hataları devamlı tekrar zaman doğru bir davranış değildir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.