Ders Notları

15 Temmuz gecesi kadınlar ülkemizi korumak için neler yapmışlardır?

4. Sınıf Türkçe 15 Temmuz gecesi kadınlar ülkemizi korumak için neler yapmışlardır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


15 Temmuz gecesi kadınlar ülkemizi korumak için neler yapmışlardır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

15 Temmuz gecesi kadınlarımız erkekler gibi sokaklara tankların önünü süper olmuş ve düşman askerlerinin ülkemizi ele geçirmesine engel olmuşlardır.


15 Temmuz gecesi kadınlar ülkemizi korumak için neler yapmışlardır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

15 Temmuz gecesi Türk milleti için düşmana karşı vermiş olduğu büyük ödevlerden bir tanesi olarak kabul edilmesi gerekir.

15 Temmuz gecesi kadınlar ülkemizi korumak için sokaklara dökülmüş tankların ne yapmış düşman askerlerinin karşısında dimdik durarak Türk milletini ve Türk bayrağının yere düşmesini engellemişlerdir.

İşte bu 15 Temmuz gecesi bizlere milli mücadele döneminde olduğu gibi Türk kadının sürekli olarak Türk milleti için neler yapabileceğinin en güzel örneklerinden bir tanesidir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 15 temmuz gecesi Türk toplumu kadın erkek ayırt etmeksizin tankların ve vatan hainlerini önünde kendini atmış uçaklardan gelen kurşunlara veya kendisine siper almış askerlere inat bu ülkeyi korumak için etten bir duvar örmüştür. Türkiye’mizin vermiş olduğu en güzel milli mücadele örneklerinden biridir. Ülkemiz ne ile karşılaşırsa karşılaştırsın vatanını ve milletini korumak için elinden gelen tüm olanakları gözünü kırpmadan yapar.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.