Ders Notları

Sizce doğal afetler toplum yaşamını nasıl etkilemiştir?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Sizce doğal afetler toplum yaşamını nasıl etkilemiştir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Sizce doğal afetler toplum yaşamını nasıl etkilemiştir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bence doğal afetler birçok mal ve can kaybına sebep olmuş hem maddi açıdan hemde duygusal açıdan büyük zararlar vermiştir. İnsanlar sevdiklerini ve evlerini kaybetmiş, perişan kalırlar.


“Sizce doğal afetler toplum yaşamını nasıl etkilemiştir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Bence doğal afetler toplumun yaşamını her alanda olumsuz etkiler. İnsanlar da can kayıpları meydana gelir.

Bazen ciddi sakatlanmalar ve yakınlarından haber alamama , ölme durumları gibi acı verici olaylar yaşanır. Birçok kişi yetim ve öksüz kalır yada ailesini kaybedebilir. Birçok hayvanında can vermesine sebep olabilir.

İş, eğitim hayatı ve üretim belli bir sürede olsa durur. Yollar köprüler ve ekim arazileri büyük ölçüde zarar görebilir. Ciddi mal kayıplarına sebep olabilir. İnsanlar birikimlerinin hepsini kaybedebilirler.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Doğal afetler elbette ki insanları hem psikolojik hem de maddi olarak ciddi şekilde etkilemektedir Bir insan bir doğal afetle karşı karşıya kaldığı zaman elbette ki hem malını mülkünü kaybedebilir hem sevdiklerini kaybedebilir hem de sağlığından olabilir bu da olası durumları birçok şekilde ortaya çıkarmaktadır bizler de çeşitli sebeplerden ve nedenlerden dolayı karşılaşmış olduğumuz doğal afetler sonucunda ne kadar etkilendiğimizi gözlemleyerek öğrenebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.