4. Sınıf Din Kültürü

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 30-31-32 Cevapları Anka Yayınevi

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı İslam’ın İnanç Esasları Metni Cevapları Sayfa 30, 31, 32


İslam’ın İnanç Esasları Metni Cevapları


4. Sınıf Din Kültürü Anka Kuşu Yayınevi Kitabı Sayfa 30-31-32 Cevapları


4. Sınıf Din Kültürü Anka Kuşu Yayınevi Kitabı Sayfa 30 Cevapları


Düşünelim


Soru : İmanın şartları hakkında neler biliyorsunuz?


Cevap :
İmanın şartlarının altı olduğunu biliyorum. Bu şartlar; Allah’ın varlığına ve birliğine iman, meleklere iman, Allah’ın kitaplarına iman, peygamberlere iman, ahiret gününe iman ve kadere imandır.
Bir insan Müslüman olmak ve Müslüman sayılmak için bu şartlara inanması lazımdır.
Bunlardan birine bile inanmayan bir insan iman etmiş sayılmaz. Müslümanlar bunun için iman şartlarını öğrenmeli ve imanlarını kuvvetlendirmelidirler.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. İslam dininin gerekliliğinden biri olan imanın şartları Allah’a inanma inanmak meleklere inanmak peygamberlere inanmak kader ve kaza gününe inanmak gibi 5 temel ilkeden meydana gelmektedir. İslamın şartları ve imanın şartları insanları ve müslümanları doğruya çağırmak ve kötülükten alıkoymak gibi temel ahlaki dini ilkeleri içermektedir. İslam dininin temel ilkeleri yeryüzünde bulunan insanları Allah’a inanmaya ve bizi doğru yola ulaştırmak için kur’an-ı Kerim’de bulunan imanın şartlarına uymak gibi temel bilgileri içermektedir.

  2. İmanın şartlarında esas olan Antep’in özelliklerinden biri yukarıda verilmiştir imanın şartları 5 taneden meydana gelmektedir Allah’a iman peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemin meleklere iman kader ve kaza içinde iman ahiret gününe iman ve kutsal kitabımız olan kur’an-ı kerim’e iman gibi ifadelerle İstanbul bunları esas almıştır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.