6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 116-117-121 Cevapları MEB Yayınları

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Genç Sahabiler Cevapları Sayfa 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121


Ayetlerin Diliyle Sahabe Metni Cevapları


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 116 Cevapları


Soru :Yukarıdaki boşluklara İslam’ın ilk şehitlerinin isimlerini yazınız.


Cevap: Yasir, Abdullah, Sümeyye, Ammar


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 117 Cevapları


“Üç şeyi her kim bir araya getirebilirse imanın tamamını elde etmiş olur: Kendi aleyhine de olsa insafı elden bırakmamak, herkese selam vermek, fakir iken bile sadaka vermek.” (Buhârî, İman, 20.)

Soru : Ammar b. Yâsir’in yukarıdaki sözünden çıkarılabilecek mesajları arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap: Müslümanların imanını tamamlamalarını sağlayan üç davranıştan bahsetmiştir. Allah’ın selamını herkese veren, sadaka vermeyi esirgemeyen ve insafı elden bırakmayan kişiler iman sahibidir.

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Bir Hadis Öğreniyorum Cevapları Sayfa 121


Bir Hadis Öğreniyorum Metni Cevapları


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 121 Cevapları


Soru : Sahabiler hangi davranışları nedeniyle Peygamberimizin övgüsüne layık olmuşlardır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap:
Allah’a olan imanları, ibadetlerini yapmaları, kötülükten uzak olup iyiliğe yönelmeleri, insanları İslam’a davet etmeleri gibi davranışlarından dolayı peygamber efendimizin övgüsüne layık olmuşlardır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Peygamber efendimiz zamanında Peygamberimizi gören iman eden ve Müslüman olan birçok Genç sanatçı vardı bu sahabeler verdiğiniz örnekleri çok beğendim ve sizin sayenizde bilgilendim sahabeler birçok hal davranışları ve ahlaki davranışları ile bizlere örnek olacak insanlardır peygamber efendimiz zamanında yaşayan sahabelerin peygamber efendimizi çok severlerdi çünkü peygamber efendimizin ne kadar ahlaklı ve iyi niyetli olduğunu kendi gözleriyle görüp onunla beraber yaşamışlardır sahabeler arasında genç olan çocuk olan askeri ve siyasi alanda olan birçok insan vardı bunlara farklı örnekleri sizin verdiğiniz cevaplar ve sayfanızda bulabiliyorum çok teşekkürler

  2. Anonim dedi ki:

    Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem zamanında yaşamış tüm sahabeler iyi niyetli iyi kalpli merhametli peygamber efendimizi örnek ve kılavuz alan Müslümanların yayılması için mücadele eden ve bu alanda seve seve şehit olan insanlardı sahabeler arasında kedileri seven hayvanları seven insanlara yardım eden insanlara hangi bitkide bulunan birçok sahabi vardı bunları farklı kıtalarda öğrenebiliriz sahabelerin her bir her biri dedi farklı ve kıymetlidir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.