6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 17-18-19 Cevapları Tutku Yayınları

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Toplumsal Sorunlara Duyarlı ve Güvenilir Genç Cevapları Sayfa 17, 18, 19


Toplumsal Sorunlara Duyarlı ve Güvenilir Genç Metni Cevapları


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 17 Cevapları


Soru : Güvenilir bir insanda hangi özellikler bulunur? Söyleyiniz.


Cevap: Güvenilir bir insan her zaman doğru ve dürüst olur. Söylediği sözlerde samimi olur. Yaptıkları her zaman iyi olur.


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 19 Cevapları


Soru : Siz, günümüz toplumunda düzeltilmesi gereken ne gibi sorunlar gözlemliyorsunuz? Bunlardan en önemli gördüklerinizi aşağıya yazınız.


Cevap: Günümüz toplumunda pek çok kötü davranışlar bulunmaktadır. Ama en çok birbirini yargılayan görünüşüne laf eden insanların bulunması hiç hoş değildir. Her insan karşıdaki kişiyi kapalı, açık veya tipine göre yargılamamalıdır.


Soru : Sizce insanlar toplumsal sorunlar konusunda yeterince duyarlı davranıyorlar mı? Gözlem ve düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap: Bence davranmıyorlar. Kendi ile ilgili olmayan konularda haklı olan kişileri savunmuyorlar. Bu da onların duyarsız olduklarını göstermektedir.


Soru : Sizin, düzeltilmesi için katkıda bulunduğunuz bir toplumsal sorun oldu mu? Örneğin okulunuzda ya da mahallenizde yaşanan sorunlar için bir çalışma yaptınız mı? Olduysa bunu arkadaşlarınıza anlatınız.


Cevap: Çevremde olan insanları görüşlerini bildirirken uyarıyorum. Empati kurmalarını isteyip bu davranışları yapmamaları gerektiğini söylüyorum. Bu davranışları biraz olsun yenebilsek toplum içinde huzur ve güven ortamı da kısmen sağlanmış olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Güvenilir bir insanın, doğruluk, dürüstlük ve samimiyet gibi özelliklere sahip olması gerektiğini düşünüyorum. Bu özellikler, insanların ona güvenmesini sağlar.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.