6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 61-62 Cevapları Tutku Yayınları

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Bir Hadis Öğreniyorum Cevapları Sayfa 61, 62


Bir Hadis Öğreniyorum  Metni Cevapları


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 61 Cevapları


Soru : Güzel ahlaklı insanlar, toplumda neden sevilir? Söyleyiniz.


Cevap: Güzel ahlaklı insanlar  her zaman dürüst, doğru, güvenilir olurlar. Kimseye karşı kötü bir davranış sergilemezler bundan dolayı toplum güzel ahlaklı insanları sever.


“Nerede olursan ol, Allah’tan kork. Yaptığın kötülüğün ardından hemen bir iyilik yap ki o kötülüğünü gidersin. İnsanlara, güzel ahlaka uygun biçimde davran.” Tirmizî, es-Sünen, Birr, 55.

Soru : Yukarıdaki hadis-i şerifi yorumlayınız. Bu hadis-i şeriften günlük hayatımıza yönelik hangi ilke ve değerleri çıkarabiliriz? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. Ulaştığınız sonuçları da yazınız.


Cevap: Allah bizi her yerden görür. yaptıklarımızın hepsini bilir. Kötülük yaptığında Allah’ın görmeyeceğini düşünmemelisin bunun karşılığında iyilik yapmalısın ki Allah seni affetsin.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Arkadaşlar, bu sayfadaki cevap anahtarı gerçekten büyük bir yardımcı oldu. Sorunun cevabını bulmamda ve ayrıca hadis-i şerifi daha iyi anlamamda bana rehberlik etti. Hadis-i şerifte Allah’ın her yerde olduğunu ve yaptığımız her şeyi gözlediğini anladım.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.