Ders Notları

Dünya liderlerinin ve dünya basınının gözünde Atatürk’ü yücelten unsurlar nelerdir?

8. Sınıf İnkılap Tarihi Dünya liderlerinin ve dünya basınının gözünde Atatürk’ü yücelten unsurlar nelerdir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Dünya liderlerinin ve dünya basınının gözünde Atatürk’ ü yücelten unsurlar Atatürk’ ün bitmek üzere olan bir ülkedeki ruhu yeniden canlandırabilmesi ve devrimlerle büyük çığırlar açmasıdır. Bu unsurlar; ileri görüşlülüğü , cesurluğu, sadakati, millet ve vatanseverliği olarak temel başlıklar altında toplanabilir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yalnız ülkemizde değil birçok ülkede Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu mücadele ve liderlik ruhu her zaman benimseyen ve takdir eden ülkeler olduğunu söyleyebiliriz. Mustafa Kemal Atatürk küllerinden yeniden canlandırdığı ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vermiş olduğu mücadelelerle vatan sevgisi ile kararlı ve ileri görüşlü davranışlarıyla ve sözleri ile nasıl bir şekilde benimsediğini görebiliriz. Mustafa Kemal Atatürk yalnız bizim ülkemizde değil birçok ülkede sevilen sayılan ve hala tanınan bir lider olmayı başarmıştır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.