Ders Notları

Güneş enerjisinin günlük yaşamdaki ve teknolojideki kullanım alanlarına üç adet örnek veriniz.

7. Sınıf Fen Bilimleri Güneş enerjisinin günlük yaşamdaki ve teknolojideki kullanım alanlarına üç adet örnek veriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Güneş enerjisinin günlük yaşamdaki ve teknolojideki kullanım alanlarına üç adet örnek veriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Güneş enerjisi yenilebilir, fosil yakıtlara göre alternatif bir enerjidir. Özellikle güneşin bol olduğu bölgeler ve şehirlerde güneş enerjisi kullanımı yaygındır.

Güneş enerjisi, ısıtma sistemleri, yollarda trafik lambaları ve yol  işaretlerine kullanılır. Kol saatleri güneş enerjili hesap makineleri, güneş enerjili elektrik santralleri


Güneş enerjisinin günlük yaşamdaki ve teknolojideki kullanım alanlarına üç adet örnek veriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Güneş enerjisi yenilebilir, temiz enerji çeşididir. Güneş enerjisini günümüzde gelişen teknoloji ile gerekli enerji ihtiyaçlarımızı karşılamak için kullanmaktayız. Güneş enerjisi sayesinde elektrik üretimi yapılabilmektedir.

  • Kol saatlerinde,
  • evimizde kullandığımız şu ısıtma sistemlerinde,
  • hesap makinelerinde,
  • yol kenarlarında bulunan acil telefon cihazlarında,
  • trafik lamba ve işaretlerine
  • Cadde, park ve sokak aydınlatmalarında
  • Güneş enerjili ocaklarda

Ayrıca evler için özel üretilen elektriği olmayan evlere elektrik üretimi vede güneş enerjisipanelleri sayesinde elektrik üretilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Güneş bize aydınlatan ve ısıtan bir kaynak olduğu için faydalandığımız birçok alanda güneşin ışınlarını ihtiyaç duyarız. Güneş güneş panellerinin olmasına elektriğin üretimini mevsimlerin döngüsüne bitkilerin gelişmesine hep hayvanların büyümesini insanların birçok kaynağının daha rahat ve daha hızlı bir şekilde ulaşmak gibi çeşitli imkanlara sahip olmaktadır. Güneş sayesinde bitkiler girişimlerini tamamlar ve bitkilerin gelişimi hayvanlar ve insanların genel Besin kaynakları olan bu etkileşimi gerçekleştiren Ayrıca Güneş sayesinde aydınlanır bir gün içerisinde yaptığımız tüm alışkanlıklarımızı güneşin doğuşu ile aydınlatma sahip olacağımızı özellikleri görebilmekteyiz. Yanı sıra güneşin ışınları sayesinde daha dinç daha sağlıklı bir vücuda sahibiz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.