Mustafa Kemal’in yukarıdaki sözlerine göre millî cemiyetlerin ortak özellikleri ile ilgili olarak neler söyleyebilirsiniz?


İnkilap Tarihi Öğretmeni

8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı Mustafa Kemal’in yukarıdaki sözlerine göre millî cemiyetlerin ortak özellikleri ile ilgili olarak neler söyleyebilirsiniz? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Mustafa Kemal’in yukarıdaki sözlerine göre millî cemiyetlerin ortak özellikleri ile ilgili olarak neler söyleyebilirsiniz?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Mustafa Kemal’in yukarıdaki sözlerine göre millî cemiyetlerin ortak özellikleri;

 • Hepsi Mondros ‘a tepki olarak kurulmuşlardır
 • Bölgesel olarak ülkenin her yerinde kurulmuşlardır
 • Bağımsızlık ve milliyetçilik temelinde doğmuşlardır
 • Sivil direniş örgütleridir
 • Güçlerini halktan almaktadırlar


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Mustafa Kemal’in yukarıdaki sözlerine göre millî cemiyetlerin ortak özellikleri ile ilgili olarak neler söyleyebilirsiniz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Mustafa Kemal Atatürk'ün her zaman sözleri bir milli mücadelenin başlaması ve hareket etmesi ayrıca cemiyetlerin bir arada toplanarak her zaman dedektifle savaşması için söylenecek sözler arasında örnek alınacak sözler olduğu söyleyebiliriz Mustafa Kemal sözlerini her zaman örnek edinmeliyiz çünkü sözlerinden bize milli mücadele'yi desteklemiş bizlere her zaman güzellik ücadele ve imkan İhsan etmiştir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 16 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
  error: Content is protected !!