Ders Notları

Dönemin şartları dikkate alındığında size göre yukarıdaki fikir akımlarından hangisi daha gerçekçi ve geçerli görünmektedir? Neden?

 8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı Dönemin şartları dikkate alındığında size göre yukarıdaki fikir akımlarından hangisi daha gerçekçi ve geçerli görünmektedir? Neden? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Dönemin şartları dikkate alındığında size göre yukarıdaki fikir akımlarından hangisi daha gerçekçi ve geçerli görünmektedir? Neden?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bana göre Türkçülük ve milliyetçilik akımı daha gerçekçi ve geçerli görünmektedir. Azınlıkların isyanının engellenmesi ve yeni bir Türk birliğinin ve Türk Cumhuriyeti’nin kurulması ancak bu şekilde gerçekleşir.


“Dönemin şartları dikkate alındığında size göre yukarıdaki fikir akımlarından hangisi daha gerçekçi ve geçerli görünmektedir? Neden?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Dönemin şartları dikkate alındığında size göre yukarıdaki fikir akımlarından Türkçülük akımıdır. Bu akım daha gerçekçi ve geçerli görünmektedir.

O dönemde Fransız İhtilali’nin etkileri ve iç karışıklık çıkarmak isteyen kişilerin etkileri ile azınlıklar ayaklanmış ve büyük tehlike oluşturmuşlardır. Ülkenin çoğunluğu Türklerden oluştuğu için bu akım daha genel kitleye hitap etmektedir.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tüm öğrencilerin dostu olan bu site sayesinde ödevlerinizi birçok konu ve cevapla öğrenebilirsiniz Forum sayfa sitesini vermiş olduğu bilgilere bir baktığınız zaman tüm konuları anlayabileceğiniz ve araştırmanıza cevap verebileceğiniz birçok bilgi var Forum sayfa sitesi sayesinde ben ödevlerimi hemen yapıyorum ödevlerime çok uzun zaman ayırmama gerek yok kısa bir sürede tüm ders kitaplarının cevaplarını burada bulabiliyorum LGS’ye hazırlandım bugünlerde her zaman araştırmak istedim konuları bu sayfada bulmak beni mutlu ediyor.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.