Dönemin şartları dikkate alındığında size göre yukarıdaki fikir akımlarından hangisi daha gerçekçi ve geçerli görünmektedir? Neden?


İnkilap Tarihi Öğretmeni

 8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı Dönemin şartları dikkate alındığında size göre yukarıdaki fikir akımlarından hangisi daha gerçekçi ve geçerli görünmektedir? Neden? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Dönemin şartları dikkate alındığında size göre yukarıdaki fikir akımlarından hangisi daha gerçekçi ve geçerli görünmektedir? Neden?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bana göre Türkçülük ve milliyetçilik akımı daha gerçekçi ve geçerli görünmektedir. Azınlıkların isyanının engellenmesi ve yeni bir Türk birliğinin ve Türk Cumhuriyeti’nin kurulması ancak bu şekilde gerçekleşir.


“Dönemin şartları dikkate alındığında size göre yukarıdaki fikir akımlarından hangisi daha gerçekçi ve geçerli görünmektedir? Neden?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Dönemin şartları dikkate alındığında size göre yukarıdaki fikir akımlarından Türkçülük akımıdır. Bu akım daha gerçekçi ve geçerli görünmektedir.

O dönemde Fransız İhtilali’nin etkileri ve iç karışıklık çıkarmak isteyen kişilerin etkileri ile azınlıklar ayaklanmış ve büyük tehlike oluşturmuşlardır. Ülkenin çoğunluğu Türklerden oluştuğu için bu akım daha genel kitleye hitap etmektedir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Dönemin şartları dikkate alındığında size göre yukarıdaki fikir akımlarından hangisi daha gerçekçi ve geçerli görünmektedir? Neden?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Tüm öğrencilerin dostu olan bu site sayesinde ödevlerinizi birçok konu ve cevapla öğrenebilirsiniz Forum sayfa sitesini vermiş olduğu bilgilere bir baktığınız zaman tüm konuları anlayabileceğiniz ve araştırmanıza cevap verebileceğiniz birçok bilgi var Forum sayfa sitesi sayesinde ben ödevlerimi hemen yapıyorum ödevlerime çok uzun zaman ayırmama gerek yok kısa bir sürede tüm ders kitaplarının cevaplarını burada bulabiliyorum LGS'ye hazırlandım bugünlerde her zaman araştırmak istedim konuları bu sayfada bulmak beni mutlu ediyor.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!