Ders Notları

“Sağlıklı yaşam” konulu bir metin yazınız.

3. Sınıf Türkçe “Sağlıklı yaşam” konulu bir metin yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Sağlıklı yaşam” konulu bir metin yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:   Sağlıklı yaşam bir insanın kişisel ve bedensel gelişimi için önemli olan olguları ifade etmektedir.

Sağlıklı yaşam için bir insanın ilk olarak düzenli ve dengeli beslenmesi bunun yanında spor yapması ve bedensel ve zihinsel gelişimine dikkat ederek yaşamını sürdürmesi gerekmektedir.

İşte bu nedenle sağlıklı yaşam için sürekli olarak vücudumuzun ihtiyaç duyduğu besinleri almalı bunun yanında vücudumuzun gelişimi açısından sürekli olarak spor yapmalı ve sıkıntılı durumlardan uzaklaşarak rahat bir bilinç yapısına sahip olmamız gerekmektedir.


“Sağlıklı yaşam” konulu bir metin yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Bir insanın zihinsel ve birden yapısını en iyi şekilde sağlayabilmesinin  en güzel açıklaması sağlıklı yaşam başlığı altında toplanabilir.

Sağlıklı yaşam için bir birey olarak vücudumuzun ihtiyaç duyduğu besinleri alarak Dengeli ve düzenli bir şekilde beslenmemiz gerekmektedir.

Ayrıca sağlıklı bir yaşam için sürekli olarak Doktor kontrolüne gitmeli vücut yapımızda var olan sıkıntıları öğrenmeli ve Bu doğrultuda önlemler almamız gerekmektedir.

Sağlıklı yaşamın temelini oluşturabilmek için Dengeli ve düzenli beslenen dikten sonra ve vücut yapısında var olan sıkıntılarını çözüldükten sonra spor yaparak beden ve zihin yapısının güçlü bir yapıya oturtulması sağlanarak sağlıklı bir yaşam sürmemiz gerekir.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.