Ders Notları

Sözcükler olmasaydı nasıl iletişim kurardınız?

7. Sınıf Türkçe Sözcükler olmasaydı nasıl iletişim kurardınız? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sözcükler olmasaydı nasıl iletişim kurardınız? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Günümüzde insanlar tarafından sözcükler olmasaydı genel olarak iletişimlerini beden dilleri ile ifade edebilecekleri ve çeşitli sesler çıkararak iletişim sağlayabilecekleri ifade edilebilir.


Sözcükler olmasaydı nasıl iletişim kurardınız? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Günümüzde insanlar sözcüklerle beraber iletişim kurdukları ve bu sayede birbirleriyle anlaşabilir getirdiğini biliyoruz.

Sözcükler olmasaydı insanların iletişim kurmasına geriye kalan çeşitli sesler ve materyaller ile yapmış oldukları haller ve hareketler ve işaretler jest ve mimikler ile beraber iletişim kurma imkanı sağlayan bildiklerini söyleyebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Türkçe dilinde veya herhangi bir dilde sözcükler ve kelimeler olmasaydı insanlar konuşma yapamazlardı. Konuşma yapabilmek için kelimelere ihtiyaç duyarız. Kelimeler olmadığı zaman el ve vücut hareketi ile kendilerini anlaşılır hale getirebilirler di. Çünkü insanlar bizleri ve ilişkiler kurmak için ve anlaşılır hale gelebilmek için konuşurlar ve kelimeleri kullanırlar. Kelimeler olmadığı zaman yüz mimikleri vücut hareketleri ve el hareketleri ile anlaşılır hale gelebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.