İletişim nedir? İletişim kurmak insan yaşamında niçin önemlidir? Tartışınız. | Forum Sayfa Cevapları

İletişim nedir? İletişim kurmak insan yaşamında niçin önemlidir? Tartışınız.


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe İletişim nedir? İletişim kurmak insan yaşamında niçin önemlidir? Tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İletişim nedir? İletişim kurmak insan yaşamında niçin önemlidir? Tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

İletişim insanların birbirleriyle konuşmasıyla başlamıştır.

İnsanlar kalabalıklaşması ve nüfusun artmasıyla birlikte dünyanın dört bir yanına dağılmış, farklı dillerdeki insanlar birbirleri ile tanışmış, bu sayede insanlar yeni dilleri de öğrenmeye başlamışlardır.


İletişim nedir? İletişim kurmak insan yaşamında niçin önemlidir? Tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

İletişim hayatımızda büyük bir yer kaplamaktadır. İlk çağlardan itibaren insanlar jest ve mimikleri ile, el kol hareketleri ile çevresindeki diğer insanlarla iletişim kurmaya çalışmaktaydı.

Günümüzde ise iletişim başka bir hale gelmiştir. İnsanlar 19. Ve 20.yy dan itibaren mektup, telefon ve telgraf gibi basit düzeydeki iletişim araçlarının insan hayatına girmesiyle insan hayatında devrim oluşmuş iletişim çağ atlamıştır. İletişim sürekli katlanarak, gelişerek ilerlemiştir.

Zaman içerisinde iletişimin düz bir şekilde ilerlemediği anlaşılmış, çeşitli dinamitlerin, ögelerin etkisiyle günümüzde iletişim birbirine örülmüş ağ sistemiyle sosyal medyayla, web siteleriyle, akıllı telefonlarla hatsafaya ulaşmıştır. Ne olursa olsun artık insanlarla iletişimi bırakın evinizdeki klimayı, ocağı, buzdolabını, iş yerinizden, okulumuzdan istediğimiz gibi kontrol edebiliriz.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

İletişim nedir? İletişim kurmak insan yaşamında niçin önemlidir? Tartışınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Kopya Yasak