Ders Notları

Sizce mektup yazıp cevabını heyecanla beklemek mi yoksa kısa mesajlarla hızlı iletişim kurmak mı daha zevkli olur? Tartışınız.

6. Sınıf Türkçe Sizce mektup yazıp cevabını heyecanla beklemek mi yoksa kısa mesajlarla hızlı iletişim kurmak mı daha zevkli olur? Tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce mektup yazıp cevabını heyecanla beklemek mi yoksa kısa mesajlarla hızlı iletişim kurmak mı daha zevkli olur? Tartışınız.  konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bence kısa kısa mesajlar yazmak daha eğlenceli çünkü mektup beklemek, biraz sabır işi gerektiriyor. Yazdıktan sonra ne zaman geleceği onu beklemek.b Çok zor olacağını düşünüyorum. Bu yüzden kısa kısa ve az mesajları daha çok seviyorum. Böylelikle merak ettiğimiz ve sormak istediğiniz soruları çabukçak yanıt alabiliyoruz.


Sizce mektup yazıp cevabını heyecanla beklemek mi yoksa kısa mesajlarla hızlı iletişim kurmak mı daha zevkli olur? Tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Ben mesaj atmak yerine mektup yazmak daha heyecan verici çünkü cevaplarını öğrenmek için bekliyoruz. Mektup yazdığımız kişiye ne cevap verecek acaba nasıldı gibi düşünerek içimizde bir heyecan kaplıyor. ama mektup yazmak biraz sabır işi gerektiriyor. Çünkü ne zaman mektubun geleceği belli değil ve uzun bir süre bekleyebiliriz. mesajlarda böyle değildir verdiğimiz cevabı kolaylıkla yanıtını geri alabiliriz ama mektubun verdiği heyecanı vereceğini zannetmiyorum.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Eskiden insanlar mektup yazarak sevdiklerine ulaşır ve cevabını beklerlerdi. Günümüzde de mektuplaşmak hala devam eden bir iletişim örneklerinden biridir. Yalnız teknoloji sayesinde gelişmiş olan akıllı cep telefonları bilgisayarlar ve televizyonlar sayesinde çok kısa sürede iletişim kurmak mümkündür. Akıllı telefonlar sayesinde görüntülü konuşabiliyor kısa mesaj atabiliyor ve internet erişimi sayesinde sevdiklerimizi kısa sürede haberdar olup görebiliyoruz. Hızlı bir şekilde sevdiklerimize ulaşmak ve iletişim kurmak teknolojinin bize sunduğu en güzel imkanlardan biridir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.