3. Sınıf Fen Bilimleri

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 167. Cevapları MEB Yayınları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları Şiddetli Sesin Zararları Soruları ve Cevapları Sayfa 167


Şiddetli Sesin Zararları Soruları ve Cevapları


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 167 Cevapları


Soru : Görseldeki çalışan neden kulaklık takmıştır? Çalışırken kullandığı aletin ses şiddeti hakkında ne söyleyebiliriz?


Cevap : Sesin şiddeti fazla olduğu için kulaklık takmak zorunda kalmıştır. Çalışırken kullandığı aletin ses şiddeti çok fazladır.


Araştıralım


Soru : Çok gürültülü ortamlarda çalışanların konuşmalarına dikkat edin. Birbiriyle yüksek sesle konuştuklarını fark edeceksiniz. Bunun sebebi nedir?


Cevap : Ortamda var olan sesin şiddetinden dolayı daha fazla ses şiddeti çıkararak iletişim kurmaları gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çevremizde bulunan birçok sesin şiddetli olması kulaklarımızı zarar verebileceğini bilmeliyiz. Çok yüksek sese maruz kalan işçiler veya insanlar kulaklık takarak kulak sağlıklarını koruyabilirler.örneğin televizyon izlerken radyo dinlerken veya tabletle oyun oynarken çok yüksek seste dinlemek kulaklarımıza zarar verebilir.yüksek ses ayrıca kulaklarımıza değil çevremizdeki insanları da rahatsız edebileceğini unutmamalıyız.mesela belediye işçilerin bir iş yaptıkları zaman kullandıkları makineler çok sesli ise kulaklık takarak kulaklarının en az zarara düşebileceğini bilmişlerdir. Yüksek ve şiddetli sesler bulunan ortamlardan uzaklaş malıyız.öğretmenimiz sınıfa getirdiği radyo ile sesin yayılma şiddetine bize örnek vererek göstermiş oldu.bu konuda verilen ödevlerime çok rahat ve güzel bir şekilde anladığım örnekler ve yaptığımı söyleyebilirim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.