4. Sınıf Fen Bilimleri

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 13-14 Cevapları ATA Yayıncılık

4. Sınıf Fen Bilimleri Ata Yayıncılık Kitabı Kayaçlar Cevapları Sayfa 13, 14


Kayaçlar Cevapları


4. Sınıf Fen Bilimleri Ata Yayıncılık Kitabı Sayfa 13-14


Yukarıdaki görselde kazılmış bir bölge görülmektedir. Görsele bakarak yerin altında nelerin bulunduğunu tahmin edelim. Tahminlerimizi arkadaşlarımızla paylaşalım. Üzerinde yaşadığımız katmana yer kabuğu denildiğini ve yer kabuğunun karalar ve sularla kaplandığını 3. sınıfta öğrenmiştik.

Canlılar yer kabuğunda yaşar. Yer kabuğunun kara tabakası kayaçlardan oluşur. Yağmur, rüzgâr gibi hava olayları ile gece gündüz arasındaki sıcaklık farkı kayaçların aşınmasına ve çatlamasına neden olur. Bu durumda kayaçlar ufalanarak kayaları oluşturur. Kayaların ufalanması ile taşlar, taşların da ufalanması ile toprak meydana gelir.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 4 sınıf fen bilimleri ders kitabı Ata yayıncılık sayfa 12 13 ve 14’ü yapmak için doğru cevaplar ve güzel bilgiler bulmak için ödevimiz olan kayaçlarla ilgili olan bilgileri yukarıdaki bilgilerle ve cevaplarla öğrendim yukarıda verilen bilgilere baktığımız zaman programı sayfası ile beraber ödevi yapmanın ne kadar güzel ne kadar eğlenceli ve ne kadar bilgili olduğunu görebiliyorum sizler de ödevlerinizi severek hızlı bir şekilde güzel bilgilerle tamamlamak istiyorsanız ve fen bilimleri olmak istiyorsanız yukarıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.