4. Sınıf Fen Bilimleri

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 17-18 Cevapları ATA Yayıncılık

4. Sınıf Fen Bilimleri Ata Yayıncılık Kitabı Fosillerin Oluşumu Cevapları Sayfa 17, 18


Fosillerin Oluşumu Cevapları


4. Sınıf Fen Bilimleri Ata Yayıncılık Kitabı Sayfa 17-18


Soru : Peki, bizler mamutlar gibi canlıların geçmişte yaşadıklarından nasıl haberdar olmuş olabiliriz? Bu canlıların vücut şekilleri ve yaşayışları hakkında bilgiler nasıl edinilmiştir? Mamut fosillerinin bulunması ile bu durumu nasıl ilişkilendirirsiniz?


Cevap :

Araştırmacıların ve insanların rastgele bulmuş oldukları fosiller sayesinde bunlardan haberdar olabiliyoruz. Bu hayvan fosilleri ve kemikleri araştırmalar sonucunda tahminler ve bilgiler üretiliyor.

Fosiller dünyanın yaşı hakkında bilgi verirler. Fosiller nesli tükenmiş canlılar hakkında detaylı bilgi sahibi olmamızı sağlar. Mamut fosillerinin bulunmasında da durum böyledir. Bu fosiller ayırt edilir ve gelişen teknoloji ile dijital ortamda nasıl bir şekle sahip olduğu bulunur.


Soru : Mamut fosillerinin bulunması ile bu durumu nasıl ilişkilendirirsiniz?


Cevap :

Fosiller nesli tükenmiş canlılar hakkında detaylı bilgi sahibi olmamızı sağlar.

Mamut fosillerinin bulunmasında da durum böyledir. Bu fosiller ayırt edilir ve gelişen teknoloji ile dijital ortamda nasıl bir şekle sahip olduğu bulunur.


4. Sınıf Fen Bilimleri Ata Yayıncılık Kitabı Sayfa 18 Cevapları


Soru : Onur, ifadelere uygun olan doğru kavramları takip ederek hangi kavrama ulaşır? Onur’un ulaştığı kavramı yuvarlak içine alalım.


Cevap :

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 17-18 Cevapları ATA Yayıncılık
“4. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Sayfa 17-18 Cevapları Ata Yayıncılık”

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 4 sınıf fen bilimleri ders kitabımızda yer alan bilgi ve cevapları baktığımız zaman fosillerin oluşumunu nasıl meydana geldiğini yüzyıllar boyunca hayvan kalıpları ve insan kalıntılarının günümüze kadar nasıl fosillenerek geldiğinde ve bu konudaki bilgi ve cevapları ve isimleri hakkında detaylı birçok cevap performans sayfasını sen vermiş olduğu bilginin cevapları öğrenerek hızlı bir şekilde deftere geçirdim ve 4 sınıf fen bilimleri ders kitabı alanda bu ödevini sizler sayesinde pratik ve hızlı bir şekilde tamamladım.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.