Arkadaşlar arasında yardımlaşmak niçin önemlidir? | Forum Sayfa Cevapları

Arkadaşlar arasında yardımlaşmak niçin önemlidir?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Arkadaşlar arasında yardımlaşmak niçin önemlidir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Arkadaşlar arasında yardımlaşmak niçin önemlidir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Arkadaşlar arasında yardımlaşmak; yapılacak işlerin kolay bitmesi , ortaya daha büyük işlerin çıkması, birinin başı sıkıştığı zaman diğerinin de koşması için önemlidir. Yardımlaşma sırasında insanlar arasında sevgi meydana gelir.


Arkadaşlar arasında yardımlaşmak niçin önemlidir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Yardımlaşmak, toplum olmanın bir getirisidir. İnsanlar bir işin altından her zaman tek başlarına kalkamazlar. Kendilerine yardım edecek birilerine ihtiyaç duyarlar. Böylece her insan yardım ettiği kişiden zamanı gelince yardım görmüş olur. Böylece hiçbir insan işlerin altında kalmış olmaz. Ayrıca yardımlaşma, arada sevgi bağlarını oluşturur. İnsanlar başkalarına ihtiyaçları olduğunu görür ve kendilerine yardım eden insanlara minnet hissederler. Buda aralarında bir sevgi bağı oluşturur. Yardımlaşma aynı zamanda toplumun maddi seviyesinin de dengelenmesini sağlar. Maddi olarak dara düşmüş insanlara, zengin insanlar yardım ettikleri zaman kendi ihtiyaçlarını karşılarlar. Ayrıca yardımlaşma sebebi ile daha büyük işler ortaya çıkar. İnsanlar tek başlarına bütün işlerin altından kalkamazlar. Birbirlerine yardım ederlerse işler daha kolay biter. Mesela bir yere bir eşya taşınacağını farz edelim. Tek kişi onu saatlerce taşır ve yorulur belkide bitiremez. Ancak birkaç kişi el ele vererek bu işe girişirlerse hem daha kısa sürede biter, hemde herkes o kadar yorulmuş olmaz. Yine başka bir arkadaşlarının da işi olduğu zaman diğerleri ona yardım eder ve işler yine kolaylaşmış olur. Yardımlaşma bu  sebeplerle çok önemlidir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Arkadaşlar arasında yardımlaşmak niçin önemlidir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak